DOSE IT

Perilstaltik Pompa

Günümüz laboratuvarlarında, birkaç mililitreden birkaç litreye kadar sıvıların aktarılması gerektiği zaman peristaltik pompalar ilk tercih olurlar. Bu pompaların en önemli avantajı, aktarılan sıvının hortumun içinde kalmasıdır. Sonuç olarak, hem ürünü hem de pompayı kirletme riski önlenir. Bununla birlikte, çoğu laboratuardaki peristaltik pompaların boyu büyük, hacimli ve programlanması zordur.

DOSE IT, özellikle kullanımı kolay, kompakt ve taşınabilir bir peristaltik pompa arayan laboratuvarlar için tasarlanmıştır. DOSE IT, hafifliği ve kompakt tasarımı sayesinde laboratuvarın her yerine sığar ve kolayca taşınabilir. Basit talimatlar içeren sezgisel kullanıcı arabirimi, çalışmanın çok kolay olmasını sağlar. DOSE IT özellikle kültür ortamlarını, tamponları veya diğer çözümleri dağıtmak için yararlıdır. 

DOSE IT kolay kullanım ve parametrelerin hızlı bir şekilde ayarlanmasını sağlar. Hafiftir, laboratuardaki her yere sığar ve kolayca taşınabilir. Geniş ekranı ve sezgisel kullanıcı arayüzü, parametreleri ayarlamayı ve DOSE IT'i çalıştırmayı çok kolaylaştırır. Hızlıca bir dağıtım protokolü seçin ve çalıştır düğmesine basın.1) Kompakt tasarım - her yere yerleştirilebilir
2) Büyük ekran, sezgisel programlama ve çalıştırma imkanı sağlar
3) Fliptop pompa başlığı kolay ve hızlı bir hortum değişimi sağlar
4) Farklı hortum ebatları - 1-8 mm iç çaplı hortumlarla uyumludur 


 


Kolay kullanım

Sezgisel kullanıcı arayüzü, büyük ekranla birleştiğinde DOSE IT'i programlamak ve çalıştırmak için son derece basittir. Tüm fonksiyonların ve parametrelerin ayarı, kullanıcıların hızlıca çalışmaya başlayabilmesi için kolay anlaşılırdır. hızlıca Kolay hortum yerleştirilmesi için kullanılan kapak üstü pompa başı, pompanın hazırlanma ve kurulma için gereken zamanı daha da düşürür.
Kompakt ve portatif

DOSE IT, çok az yer kaplaması ve hafifliği sayesinde laboratuardaki her yere uyar ve kolayca taşınabilir; değerli tezgah alanını kaybetmenize veya her laboratuarda bir pompaya ihtiyaç duymanıza gerek kalmaz. Düz ve yuvarlak yüzey temizlemeyi kolaylaştırır. Pompa başının, ekranın ve tuş takımının konumu ergonomik çalışma için idealdir.Süreç dokümantasyonu

DOSE IT, kalite kontrolünde bireysel ihtiyaçlarını desteklemek için gerekli tüm özellikleri sağlar. Tüm işlemle ilgili bilgiler, standart bir etiket yazıcısı (örn., EPSON TM-U220) kullanılarak veya doğrudan bir kişisel bilgisayara aktararak belgelenebilir.

Çok yönlülük

DOSE IT pompa başı, farklı hortum boyutlarına (1 ila 8 mm) uygundur, böylece hızlı, hassas ve geniş bir hacim dağıtılabilir. Dağıtılan hacim, yüz mikrolitreden birkaç litreye kadar değişebilir. DOSE IT'nin çok yönlülüğü, bir laboratuarda tek amaçlı birden fazla pompaya ihtiyaç duyulmasını azaltır.

 

Teknik Bilgi


Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.
 

Doz hacmi 0.1 ml – 9999 ml   Boyutlar (Y x G x D) 203 x 210 x 191 mm
Akış hızı 0.6 ml/min – 5 l/min Ağırlık 3.5 kg
Boru iç çapı 1 – 8 mm   Arayüz 2x RS232
Boru kalınlığı 1.5 mm   Giriş gerilimi 100 – 240 VAC 50/60 Hz

Uygulama

Medyanın dağıtılması

Medyanın dağıtılması

DOSE IT peristaltik pompa, kültür ortamlarının, tamponların ve diğer solüsyonların kolay ve verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. DOSE IT'nin basit programlanması ve basit kullanımı, birçok farklı dağıtım protokolünün sıkça kullanıldığı laboratuarlar için idealdir.
Petri kaplarını kaplama

Petri kaplarını kaplama

Petri kaplarının kaplanması, doku kültürü laboratuarlarında sık yapılan bir uygulamadır. CUSTOMIZE modunun kullanılması tanımlanmış sayıda Petri tabağının kaplanması veya yıkanması için etkili bir protokol tanımlamanıza izin verir. Kaplama / yıkama çözeltisi seri olarak eklenebilir ve çıkarılabilir, böylece uygulama hızlı ve güvenilir hale getirilir.
Gradyan tüplerinin doldurulması

Gradyan tüplerinin doldurulması

Yoğunluk gradyanlı santrifüjleme, farklı hücrenin tiplerini veya hücre organellerini, ribozomları veya DNA'yı ham hücresel ekstraktlardan ayırmak için sıklıkla kullanılır. CUSTOMIZE modu, yoğun adım gradyanlarının hafif ve hızlı bir şekilde oluşturulmasına izin verir. Farklı katmanların karıştırılmasını önlemek için, dağıtım düşük bir akış oranında nazikçe başlar ve daha sonra hedef hızına kadar yükselir.
Seri Dilüsyonlar

Seri Dilüsyonlar

Seri seyreltmeler, gıdadaki toplam canlı hücre sayısı için numune hazırlığının bir parçası olarak mikrobiyolojik testlerde yaygın şekilde kullanılır. Numuneyi önceden doldurulmuş hortum sistemine almadan önce bir hava boşluğunu programlayarak, CUSTOMIZE modu, seri seyreltmeleri verimli bir şekilde yürütmenizi sağlar.

Video

Foto Galeri

Dökümanlar