Farinograf E
 

Farinograf E

1928'den beri Farinograf-E unlar üzerinde kalite kontrol testleri yapmak için kullanılmaktadır. ICC 115/1, AACC 54-21 ve ISO 5530-1 numaralı standartlara uygun olarak unun su kaldırma kapasitesinin, gelişme zamanının, stabilitesinin, yumuşama derecesinin ve Farinograf kalite sayısının tespitinde kullanılır. Cihaz üzerinde bulunan 300 gr. hazneli mikser ünitesine un numunesi ve ardından su ilavesi ile teste başlanır. Numunenin yoğurulmaya karşı gösterdiği direnç zamana karşı grafiğe alınarak kaydedilir. Elde edilen Farinogram grafiği ile istenen verilere ulaşılır.

Çeşitli yoğurma aksesuarları ve ölçüm aparat yelpazesi çavdar unu, sünger kekü, dövülmüş yumurta beyazı ve diğer pek çok uygulamada kullanılma olanağı da sağlar.

Gelişmiş yazılım, testlerinizin kişiselleştirilmesi için kapsamlı fırsatlar sunar. Brabender Farinograph-E bu nedenle kalite kontrol amaçları için değil aynı zamanda yeni tariflerin geliştirilmesi için de bir çözümdür. 

Brabender Farinograf E

  • ICC 115/1, AACC 54-21 ve ISO 5530-1 numaralı standartlara uygun olarak unun su kaldırma kapasitesinin, gelişme zamanının, stabilitesinin, yumuşama derecesinin ve Farinograf kalite sayısının tespitinde kullanılır.
  • Cihaz üzerinde bulunan 300 gr. hazneli mikser ünitesine un numunesi ve ardından su ilavesi ile teste başlanır.
  • Numunenin yoğurulmaya karşı gösterdiği direnç zamana karşı grafiğe alınarak kaydedilir. Elde edilen Farinogram grafiği ile istenen verilere ulaşılır.

Teknik Bilgi

Şebeke bağlantısı  1x 230 V; 50/60 Hz + N + PE; 2,8 A
115 V; 50/60 Hz + PE; 5,6 A
Boyutlar 510 x 370 x 820 mm
Ağırlık  Yaklaşık 75 kg

Foto Galeri

Dokümanlar