R220 PRO Evaporatör
 

R-220 PRO

Evaporatör

Rotavapor® R-220 Pro ailesi, ölçek büyütme ve üretim laboratuvarlarının zorlu gereksinimlerini karşılamak için dört platform içerir: en geniş cam düzeneği çeşitliliği ile maksimum esneklik, en hızlı damıtma hızları için yüksek performans, otomatik boşaltma ve doldurma ile sürekli çalışma ve temel ihtiyaçları karşılayacak ekonomik bir model. 

Kolay ve güvenli
 

 • SOP'larda yönlendirilen programlanabilir yöntemlerle, zorlu köpük örneklerinde bile otomatik damıtma ve itme bildirimli cep telefonunda uzaktan izleme ile kullanıcı dostu tasarım
 • Patentli BUCHI şişe kaplini ve benzersiz şişe tutucu ile kullanışlı şişe taşıma
 • Plastik kaplamalı cam eşya (P + G) ve ek koruma kalkanları ve ızgaraları ile maksimum güvenlik garantisi


Bireyselleştirilmiş
 

 • Özel gereksinimlerinize uyacak dört R-220 Pro platformu: maksimum esneklik, en yüksek performans, büyük hacimler veya temel talepler
 • Köpükleme örneklerinin damıtılması, geri akış altında yeniden kristalleştirme ve yükseklik kısıtlamaları dahil olmak üzere çeşitli kullanımlar için yedi cam düzeneği mevcuttur
 • Otomatik köpük algılama, sıcaklık izleme, soğutma sıvısı akışı kontrolü ve daha fazlası gibi geniş aksesuar yelpazesiyle sistemin kolayca genişletilmesi


Son yapılan
 

 • Özel korozyon içermeyen paslanmaz çelik kullanımı sayesinde daha uzun kullanım ömrü
 • Kimyasal maddelere dirençli malzemelerin kullanımı ile ürün kirlenme riski yoktur
 • Dayanıklı endüstriyel tasarım sayesinde kesintisiz 7/24 çalışma 

Özellikler

Dokunmatik navigasyon

Dokunmatik navigasyonAyrılabilir 8.7 inç kapasitif dokunmatik ekran ve ek navigasyon ve acil durdurma tuşlarının kombinasyonu maksimum kullanılabilirlik ve uzaktan kumanda kullanımını sağlar.
Bir bakışta

Bir bakıştaKullanıcı dostu arayüz, herhangi bir zamanda ilgili işlem parametrelerinin ayarlarına, güncel okumalarına ve ilerleme grafiklerine kapsamlı bir genel bakış sunar.
Otomatik distilasyon

Otomatik distilasyonKöpük örnekleri artık bir sorun değil: AutoDest işlevi ve köpük sensörü zorlu örneklerde bile güvenli ve otomatik distilasyon garantisi veriyor.
Programlanabilir yöntemler

Programlanabilir yöntemlerÖzelleştirilmiş standart işletim prosedürleri (SOP'ler) işlem sırasında uygun kullanıcı kılavuzu sağlar ve dikkat edilmesi gerekirse cep telefonlarına bildirimleri iletir
Maksimum güvenlik

Maksimum güvenlikGüvenlik özellikleri arasında plastik kaplamalı cam eşyalar (P + G), aşırı sıcaklık koruması, aşırı basınç tahliyesi, banyo taşma drenajı, cam kırılmasını önleme için yay destekli valfler, ayrıca uzaktan kumanda ve izleme sayılabilir.
247 Çalışma

24/7 ÇalışmaSağlam tasarım ve üstün kaliteli malzemelerin kullanımı, zorlu üretim koşullarında kapsamlı çalışmaya izin verir ve uzun bir ürün ömrü için garanti verir.
Otomatik damıtma

Otomatik damıtmaOpsiyonel
AutoDist işlevi, zor örneklerle bile doğru ayarlar konusunda endişelenmenize gerek kalmadan güvenli ve otomatik damıtma sağlar.
Köpük örnekleri

Köpük örnekleriOpsiyonel
Köpüklü ürünlerin sürekli izlenmesi artık gerekli değildir. Benzersiz köpük sensörü köpüğü algılar ve kısa bir hava atışıyla yanıt verir, bu da köpüğü damıtmayı durdurmadan yıkar.
Neredeyse sınırsız şişe seçimi

Neredeyse sınırsız şişe seçimiOpsiyonel
Bir laboratuvar döner buharlaştırıcısı her zaman mevcut değildir. Ancak, bir flanş adaptörü kullanarak, Rotavapor R-220 Pro'da 1, 2 veya 3 L kapasiteli buharlaştırıcı şişeler kullanılabilir.
Kayıpsız kurutma

Kayıpsız kurutmaOpsiyonel
Kurutma işleminde, ürün cam aparat boyunca sıkça dağıtılır ve bu da değerli ürünün belirli bir miktarının kaybolmasına neden olur. Entegre cam fritli bir buhar kanalı kullanılarak önlenebilir.
Tanımlanmış konsantrasyon

Tanımlanmış konsantrasyonOpsiyonel
Bir numunenin belirli bir hacme kadar tanımlanmış konsantrasyonu, alıcı şişe seviye izleme fonksiyonu ile elde edilir. Seçilen hacim damıtıldığında damıtma durdurulur.
Güvenli şişe taşıma

Güvenli şişe taşımaOpsiyonel
Üniversal manuel şişe tutucu, sıcak ve ıslak veya yağlı şişelerin yerleştirilmesini ve taşınmasını kolaylaştırır. Ayrıca, şişenin güvenli bir şekilde yerleştirilip boşaltılmasını da sağlar.
Soğutma suyu takibi

Soğutma suyu takibiOpsiyonel
İsteğe bağlı bir soğutma suyu sensörü, soğutma suyu akışı yetersiz olduğunda damıtma işlemini durdurur ve böylece çözücü buharın laboratuvar havasına salınmamasını sağlar.
Soğutma derecesi

Soğutma derecesiOpsiyonel
Doğru ve verimli damıtma için en önemli parametrelerden biri soğutma sıcaklığıdır. Boruya kolayca entegre edilebilen bu sensör, bu sıcaklığı ölçer ve Rotavaporda gösterir.

Uzman Tavsiyesi

Bir Rotavapor®'un damıtma hızını çeşitli faktörler etkiler. Aşağıdaki ipuçları, damıtma işleminizin verimliliğini artırmanıza, enerji tasarrufu sağlamanıza ve çevresel etkileri azaltmanıza yardımcı olur. 

Isıtma banyosu sıcaklığı:

Yüksek bir ısıtma performansı (yani> 3.6 kW), yalnızca yüksek ısıtma banyosu sıcaklıklarında damıtma oranını etkiler. Buhar ve banyo sıcaklığı arasında 20 ° C veya daha düşük bir fark için, bir R-220 Pro, R-220 Pro Yüksek Performans veya R-250'nin damıtma oranları aynıdır.

Bir R-220 Pro High Performance veya R-250'nin yüksek ısıtma gücünden yararlanmak için, banyo sıcaklığını mümkün olduğunca yüksek ayarlayın.

Dönüş hızı:

Yüksek dönüş hızı, şişenin içinde maksimum türbülansa neden olarak daha yüksek buharlaşma oranları sağlar. Bununla birlikte, yüksek viskoziteli numuneler, bazı köpüren ürünler veya ısıtma ortamının dökülmesi (örneğin bir kurutma şişesi kullanıldığında), yüksek dönüş hızı uygulanamaz.

Öneri: Dönme hızı ne kadar yüksek olursa, damıtma o kadar hızlı olur.

Şişesi boyutu:

Şişenin içindeki numunenin yüzeyi ne kadar büyük olursa, buharlaşma performansı o kadar yüksektir. Öte yandan, büyük şişelerin kullanılması daha zordur ve kuruyana kadar buharlaşırken numune daha geniş bir alana dağıtılır.

Öneri: Numune hacmi ideal olarak şişe boyutunun 1 / 3'ünü doldurur.
Çok çeşitli cam düzeneklerine ve aksesuarlara rağmen, müşteriye özel gereksinimler genellikle aşağıdaki gibi standart öğeleri gerektirir:
 • Kondenser üzerinde ilave sensör portu
 • Rotavapor®'u küçük bir davlumbaz içine sığdırmak için genel yükseklik azaltma aparatı
 • Isıtma banyosunun aktif soğutulması için ek bobin
 • Ex bölgeleri için elektro iletken cam kaplama
 • Patlama diski ve tekrar kapama yapmayan basınç tahliyesi için bağlantı mafsalı

BUCHI’nin engin tecrübesi ve derin bilgisi bizi müşterilere danışmanlık konusunda ideal ve yetkin bir ortak yapar.
Enstrümanlarımızı kendimiz geliştiriyoruz ve üretiyoruz; bu, belirli enstrümanları değiştirmemize veya belirli müşterilerin ihtiyacına göre özel bir parça üretmemize olanak tanıyor.
Ürününüzü yoğunlaştırarak ana odak noktası, ürünün ısıya maruz kalmamasını sağlamak için uzun zaman hızlı kalır.


Konsantrasyon sürecinde sık karşılaşılan durumlar:

Çarpılmış ve köpürmüş ürün
Kuruluğa kadar kontrolsüz konsantrasyon

Tavsiye:

Ürünün çarpma ya da köpüklenme ile alıcı şişeye yanlışlıkla çarpmamasını sağlamak için cam tertibatının alçalması.
İsteğe bağlı köpük dedektörü
Belirli bir hacme tanımlanmış konsantrasyon için seviye sensörü
Solventleri geri dönüştürmek veya saflaştırmak için ana odak, distilatı olabildiğince yüksek bir iyileşme oranı ile temiz hale getirmektir. 

Tavsiye:

Düzeneğin tasarımı daha iyi bir ayrılmayı garanti eder.
Düşük kaynama noktalı çözücülerin emisyonlarını azaltmak için ek kondenser
Köpürmüş ürünler için köpük detektörü
Tanımlanmış bir distile hacimde durmak için seviye sensörü
BUCHI’nin Industrial Rotavapor® çeşitli güvenlik önlemlerine sahiptir:
 
 • P + G kaplama: R-220 Pro / R-250'nin tüm cam parçaları şeffaf ve oldukça sağlam plastikle kaplanmıştır (buharlaşan şişe hariç)
 • Koruma kalkanları / ızgaraları: Cam aksamları dış etkenlerden kaynaklanan olası hasarlardan korumak için isteğe bağlı aksesuarlar
 • Ek kondansatörler: Uçucu solventler, ek kondansatörlere sahip cam düzenekleri kullanılarak yakalanır.
 • Güvenlik kesintisi: Operatörü ve numuneyi korumak için sıcaklık anahtarı
 • Sistem arızası: Büyük arıza durumunda sistem otomatik olarak güvenli moda geçer
AutoDest - Gözetim olmadan otomatik olarak distile

Arabirim I-300 Pro ile birleştirilen AutoDest sensörü, kondenserin istenen soğutma kapasitesine göre otomatik vakum ayarı ile gözetimsiz otomatik damıtma sağlar. Laboratuar atmosferine solvent emisyonları kondansatör aşırı yüklenmesinden kaçınıldığından minimum düzeydedir.

Sensörler ve valflerle otomasyon derecenizi tanımlayın

Seçilen aksesuarlara bağlı olarak farklı otomasyon seviyeleri mümkündür:

 
 • Köpük sensörü: köpük oluşumunun otomatik tespiti
 • Sıcaklık sensörleri: proses izleme amacıyla buhar ve / veya soğutma suyu sıcaklıklarının tespiti
 • Akış sensörü: otomatik soğutma suyu akış kontrolü (kapasite yetersiz olduğunda durur)
 • Seviye sensörleri: güvenlik nedeniyle, tanımlanmış konsantrasyon seviyelerinde veya numunenin kurumasını önlemek için yoğunlaşma seviyesi tespiti
 • Emme cihazı: şişeyi ayırmadan numuneyi buharlaşan şişeden çıkarmak için
 • Valfler: besleme, kapatma, boşaltma ve havalandırma valfleri, damıtma işlemini kesmeden damıtma tahliyesine izin verir.

Video

Dokümanlar