M565 ErimeKaynama Noktası Tayin Cihazı
 

M-565

Erime/Kaynama Noktası Tayin Cihazı

Büchi M-565 Erime Noktası cihazı, erime ve kaynama noktalarını otomatik tespit ederek gerçek ve profesyonel kalite kontrol için tasarlanmıştır. Renkli ekran sayesinde faz geçişlerinin gözlemlenmesi sağlanır. Video kamera kayıt sistemi ile beraber erime ve kaynama kayıtlarının tekrar izlenerek gözden geçirilmesi sağlanır. 

3 Erime noktası kapileri ve 1 adet Kaynama noktası kapileri mevcuttur. 400°C'ye sadece 5 dakikada çıkabilir. Oda sıcaklığına sadece 7 dakikada soğuyabilme özelliğine sahiptir. 0.1°C'den 20°C'ye 9 farklı gradient sıcaklık artırım seçeneği vardır. Sıcaklık hassasiyeti 0.3°C'dir. 10 farklı method hafızasına sahiptir.
  

Doğru
 

  • Otomatik Tayin ile hatasız kalibrasyon yapılır ve kalibrasyon sonuçları saklanır
  • Erime ve kaynama noktalarının otomatik olarak belirlenmesi
  • Son derece hassas sıcaklık regülasyonu ve ölçümü
  • M-569 Numune Yükleyici kullanılarak kapilerlerin homojen doldurulmasıyla optimize edilmiş yeniden tekarlanabilirlik


Esnek
 

  • Erime noktası, kaynama noktası veya kayma erime noktası ölçülerek hemen hemen her tür numunenin kontrolü.
  • Manuel ve otomatik ölçümü karşılaştırarak zor numunelerin tekrar kontrol edilmesi
  • Renkli ekran ve video kaydı kullanarak faz geçişinin gözlemlenmesi ve tekrarı
  • Metot ve sonuçların kolay yönetimi için isteğe bağlı bilgisayar yazılımı


Uygunluk
 

  • Farmakopisi yöntemleri ile uyumlu (Avrupa, USP, Japonca)
  • GLP / GMP laboratuvarları için sertifikalı kalibrasyon ve doğrulama bileşiklerini içeren kapsamlı IQ / OQ prosedürleri.


 

 

Özellikler

Video Kaydı

Video KaydıErime veya kaynama işleminin video kaydı, renkli ekranda faz geçişinin 6 kat büyütme ile dayanıklı, rahat bir şekilde gözlemlenmesini sağlar.
Video Filmi

Video FilmiHer tespitin video filmi, ölçümden sonra sonuçlara bakmanıza izin verir. Tek görüntü yavaş hareketinden hızlı harekete ve 100x'e kadar değişken hız, tüm sürecin verimli bir şekilde analiz edilmesine yardımcı olur.
Örnek Belirlenmesi

Örnek BelirlenmesiAynı anda üç farklı numune belirlenebilir. Kullanıcı, gösterge panelindeki numuneleri kesin bir tespit için 2.5 büyüteçle izler, erimenin başladığını ve tamamlandığını tespit eder ve bir düğmeye basarak değerleri saklar. Isıtma bloğunun optimize edilmiş tasarımı daha hızlı soğutma süreleri sağlar ve sonuç olarak saat başına daha yüksek verim sağlar.
Isıtma Bloğu

Isıtma BloğuIsıtma bloğunun optimize edilmiş tasarımı, daha hızlı soğutma süreleri ve dolayısıyla saat başına daha yüksek numune verimi sağlar.
Ekran

EkranYüksek çözünürlüklü parlak, büyük renkli ekran, cihazın rahat bir şekilde kontrol edilmesini garanti eder ve erime noktalarını en verimli şekilde belirlemenize yardımcı olur.
Kalibrasyon

KalibrasyonOpsiyonel
BUCHI Kalibrasyon Standartları ile birlikte tam menü rehberli kalibrasyon, yüksek kalitede kalibrasyonlar sağlar.
Numune Yükleyici M569

Numune Yükleyici M-569Opsiyonel
Numunelerin erime noktası kılcallarına hızlı ve verimli bir şekilde yüklenmesini sağlar. 
Yazıcı ve Klavye

Yazıcı ve KlavyeOpsiyonel
İsteğe bağlı Yazıcı, kalibrasyon, erime ve kaynama noktası belirleme sonuçlarının GLP / GMP uyumlu dokümantasyonu içindir. İsteğe bağlı Klavye, hızlı bir şekilde örnek parametrelerinin girilmesi için kullanılabilir.
Yazılım Erime Noktası Yazılımı

Yazılım Erime Noktası YazılımıOpsiyonel
Yazılım CD'si, Eğitim ve tek bilgisayar lisansı. Windows 7 veya Windows 8 işletim sistemleri için uygundur.
IQOQ Dokümantasyonu

IQ/OQ DokümantasyonuOpsiyonel
Kurulum / Operasyonel Nitelikler dokümantasyonu, GMP / GLP ile derlenirken genellikle önemlidir.
Kalibrasyon Kiti

Kalibrasyon KitiOpsiyonel
Erime Noktası M-560 ve M-565'in kalibrasyonu için dört BUCHI sertifikalı standart kit.
Erime Noktası Kapileri

Erime Noktası KapileriOpsiyonel
Hassas cam kılcal damarlar, yüksek oranda tekrarlanabilir erime noktası tespitleri sağlar.
Akik harcı ve havaneli

Akik harcı ve havaneliOpsiyonel
Numunenin homojenleştirilmesi için, cilalı yüzeyin temizlenmesi kolaydır ve çapraz kontaminasyonu önler.
Doğrulama Kiti

Doğrulama KitiOpsiyonel
Erime Noktası M-560 ve M-565'in doğrulanması için üç BUCHI sertifikalı standart kit.
Kaynama noktası tüp A Kaynama noktası kılcal B

Kaynama noktası tüp A Kaynama noktası kılcal BOpsiyonel
Hassas kılcal kısımlar B, tekrarlanabilir kaynama noktası tespitleri için tüp A içinde mükemmel gaz kabarcıkları üretir.

Uzman Tavsiyesi

Erime işlemi bir yansıma modu kullanılarak izlenir. Bir kamera görüntüleri yakalar ve artık bir değişiklik olmadığında erime noktasına ulaşılır.
Erime noktasının doğruluğu, 0,5 ° / dk'lık bir ısıtma hızı kullanılarak belirlenen 250 ° C'ye kadar olan ölçümler için +/- 0,3 ° C'dir. Daha yüksek sıcaklıklarda yapılan ölçümler için doğruluk, doğrusal olarak 250 ° C'de +/- 0.3 ° C'den 400 ° C'de +/- 0.5 ° C'ye değişir.
Kaynama noktası “Siwoloboff” yöntemi kullanılarak belirlenir. Işık demeti kaynama noktası borusunu önden aydınlatır ve kamera görüntüyü kaydeder. Sıvının kaynama noktasına, buhar kabarcıklarının akışı 0.6 Hz'lik bir frekansa ulaştığında ulaşılmıştır [Hertz].
Yağlar ve balmumları, birkaç bileşiğin karışımlarıdır. Mumların ve yağların erime noktası, kayma erime noktası yöntemine göre belirlenir. Bu, M-560 veya M-565 Erime Noktası cihazı kullanılarak yapılabilir.
Farmakopiye göre yapılan tespit, maddenin tamamen eritildiği sıcaklığı ölçer. Termodinamik yöntem, numunenin erimeye başladığı sıcaklığı ölçer. Her iki erime noktası, Farmakopisi ve termodinamik erime noktaları, BUCHI M-565 tarafından doğru bir şekilde belirlenebilir.
Evet, maddeler birincil standarda (LGC) kadar izlenebilir. Tüm sertifikalar kalibrasyon ve doğrulama seti ile birlikte verilir. M-565'in kalibrasyonu farmakopi modu kullanılarak gerçekleştirilir.
Evet, M-565 ile MeltingPoint'i yazılımlı veya yazılımsız kullanmak mümkündür. MeltingPoint yazılımı olmadan, bir bilgisayar doğrudan M-565'e bağlanabilir, böylece veriler LIMS'e iletilebilir.

Video

Foto Galeri

Dokümanlar