C601  C605 Pompa Modulü
 

C-601 / C-605

Pompa Modulü

Pompa modülleri C-601 ve C-605, BUCHI Sepacore® Kromatografi sistemlerinin temel bileşenleridir. İzokratik veya gradyan modundaki uygulama ne olursa olsun, modüller tekrarlanabilir ve darbesiz akış hızı sağlar 

Evrensel

  • İnert pompa kafası malzemesi sayesinde serbest solvent seçimi
  • 50 bara kadar güvenilir akış hızı
  • Uygulamaya göre çoklu kontrol modları

Küçük ve güçlü
  • 250 mL / dakikaya varan debiyle en küçük kaplama alanı
  • 3 pistonlu pompa kafası kullanılarak darbesiz solvent verilmesi
  • Tak ve çalıştır taşınabilir birim

Esnek
 
  • İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre yapılandırılmış yapılandırma
  • Kolayca yükseltilebilir: eğimden düzensiz veya bilgisayar kontrolüne manuel

Özellikler

Çalışma prensibi C601  C605

Çalışma prensibi C-601 / C-605İki pompa modülünün kullanılması, ikili bir eğimin oluşmasını sağlar. Solventler, pompa kafalarına aspirasyon tüpü (giriş) (solvent A ve B) yoluyla girer. FEP tüpü, çözücüyü entegre basınç sensörü ile karıştırma haznesine ve oradan enjeksiyon sistemi vasıtasıyla basınç tüpü (çıkış) vasıtasıyla kolona yönlendirir. Pompa Yöneticisi C-615, pompa modülleri 1 ve 2'nin akış hızını düzenler ve mevcut basıncı izler. Pompa Modülü C-601 için maksimum basınç 10 bar (145 psi) ve Pompa Modülü C-605 50 bar (725 psi) için maksimum basınçtır. Ek olarak, çeşitli programlar ve ayarlar, çözücülerin akış hızı, basıncı, süresi ve gradyanının seçilmesini sağlar.
Pompa Kontrol Cihazı C610

Pompa Kontrol Cihazı C-610Opsiyonel
10 Bar / 145 psi'ye kadar izokratik ayrımlar için bir Pompa Modülü C-601'in akış hızını kontrol edin.
Pompa Yöneticisi C615

Pompa Yöneticisi C-615Opsiyonel
50 bar / 725 psi'ye kadar izokratik ayrımlar için bir Pompa Modülü C-605'in kontrolü. Gradyan ayrımlarının kontrolü (2 x C-601 veya 2 x C-605).
Sütun Modülü

Sütun ModülüOpsiyonel
Bir degrade sistemi, bir enjeksiyon cihazı ve bir kartuş tutucu ile monte edilmiş bir kartuş uyacak şekilde uygun stand.
Enjeksiyon valfi

Enjeksiyon valfiOpsiyonel
5 mL'ye kadar numune hacmi için enjeksiyon valfi.
4 yollu enjeksiyon valfi

4 yollu enjeksiyon valfiOpsiyonel
Çapraz kontaminasyonu önlemek için 10 mL'ye kadar örnek hacminin kolay ve güvenilir bir tasfiye ile enjeksiyonu.
6 yollu enjeksiyon valfi

6 yollu enjeksiyon valfiOpsiyonel
Kuru yükleme için bir ilmek (20 mL'ye kadar), bir numune odası (100 mL'ye kadar) veya bir Hazırlık Elut kartuşu kullanarak numune yükleme.
Solvent seçim valfi

Solvent seçim valfiOpsiyonel
Pompa modülü başına iki çözücü arasından seçim yapın.

Uzman Tavsiyesi

BUCHI C-601 ve C-605 pompa modülleri tamamen biyouyumludur. Herhangi bir kromatografik yıkayıcıyı pompalamaya izin verirler. Tampon çözeltiler kullanıldığında, pistonların geri durulanması, olası tuz kristalleşmesi nedeniyle potansiyel bir sızdırmazlık hasarını önler.
Yüksek akış hızlarında bile ters faz ayrımlarının çalışmasını sağlar. Ters faz uygulamalarında kullanılan çözücüler (su / MeOH gibi) normal faz ayrılmaları için kullanılanlardan daha yüksek bir viskoziteye sahiptir: özellikle su ve metanol karışımları, sadece sudan iki kat daha büyük bir viskoziteye sahiptir. Yüksek ölçekli ters faz saflaştırmaları için sadece bir orta basınç pompasının kullanılabilmesinin nedeni budur. Böyle bir orta basınç, daha küçük parçacık boyutlu sütunlarla çalışmak için de yararlıdır: BUCHI Silica HP, diğer standart ambalaj malzemeleri için 40 - 63μm yerine 15μm'dir ve parçacık boyutu azaldığında üretilen geri basınç önemli ölçüde büyür: Geri basınç = k / (parçacık boyut) 2.

Foto Galeri

Dokümanlar