NIRSolutions Atline
 

NIRSolutions™

At-line

Atıkları azaltmak ve üretim süreçlerinizi optimize etmek için ara ürünlerin hızlı kalite kontrolüne ihtiyacınız vardır. NIRSolutions ™ At-line ürünümüz, FT-NIR analitik teknolojisinin doğruluğunu kimyasal ve fiziksel özelliklerin kesin olarak belirlenmesi için üretim ortamlarına getirir. 

Verimli

 • Sadece 16 saniyede hızlı ve hassas sonuçlar
 • Düşük konsantrasyonlarda bile aynı anda birkaç kantitatif parametrenin analizi
 • Zaman kazandıran hızlı başlatma kalibrasyonları
 
Sağlam ve güvenilir
 • Kesintisiz çalışma:
 • titreşime dayanıklı FT-polarizasyon interferometre ve gömülü PC
 • otomatik geçişli çift lamba koruması
 • sertifikalı toz ve su sıçramasına karşı koruma (IP54)
 
Kullanımı kolay

 
 • Kullanıcı dostu dokunmatik ekran kullanımı
 • Özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü ile kolay kullanım
 • Kolay temizlenir (IP54)

Özellikler

Gıda sınıfı PMMA Muhafazalı NIRMaster

Gıda sınıfı PMMA Muhafazalı NIRMasterOpsiyonel
Farklı ihtiyaçlar, farklı çalışma ortamları farklı cihaz muhafazası talep eder. İhtiyaçlarınıza uygun bir FT-NIR spektrometresi sağlamak için BUCHI, giriş korumalı paslanmaz çelik ve gıda sınıfı PMMA muhafazaları sunar.
Paslanmaz Çelik Muhafazalı NIRMaster Pro

Paslanmaz Çelik Muhafazalı NIRMaster ProOpsiyonel
Kimyasal kirlenme riskini azaltmak için uygun koruma malzemeleri dikkate alınmalıdır. Hem gıda sınıfı PMMA hem de paslanmaz çelik korumalar, ılımlı sıcaklıklarda organik asitlere, tuza ve alkalilere karşı iyi direnç sağlar. Bakteriyel kontaminasyon riskini önlemek için düzenli temizlik zorunludur. NIRMaster giriş koruması (IP) ve hijyenik kolay temizlenebilir tasarımda size yardımcı olur.
Kırılmaz Numune Kabı

Kırılmaz Numune KabıOpsiyonel
Üretim ortamı için silikon kauçuk jant ve sertleştirilmiş cam.

Uzman Tavsiyesi

Araştırma ve kalite kontrol laboratuvarları NIRS'den benzer şekilde yararlanmaktadır. Araştırmacılar deneylerini hızlandırabilirken, QC departmanları günde yüzlerce örneği analiz etme yeteneğinden yararlanır - her ikisi de önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlar.

Cihaz kalibrasyonuna gerek yoktur. “Kalibrasyon” terimi NIR'de iki farklı anlama sahiptir:
 

 • Diğer NIR cihazlarından farklı olarak, doğruluk dahili standartlar ve kalıcı lazer destekli hizalama ile sağlandığından BUCHI cihazının kalibre edilmesi gerekmez.
 • NIR spektroskopisinde, numune verilerini yorumlamak için genellikle bir kalibrasyon modeli gereklidir. Bu model, uygulamanın kurulumunda geliştirilmelidir. BUCHI’nin NIRCal yazılımı, NIR verilerini referans analitiklerle ilişkilendirerek sağlam ve güvenilir kalibrasyonlar geliştirmeyi kolaylaştırır.
BUCHI’nin FT teknolojisi doğruluk ve sağlamlığı birleştirir. Fourier Transform spektrometreleri yüksek dalga boyu doğruluğu ve en iyi sinyal-gürültü oranı sağlar. Polarizasyon interferometreleri mekanik bozulmalara karşı duyarsızdır ve bu nedenle zorlu ortamlar için idealdir.
Evet, NIRFlex N-500 çoğunlukla laboratuvar kullanımı için bir tezgah üstü spektrometredir. NIRMaster ™ ve NIRMaster ™ Pro yüksek giriş koruması sağlar ve bununla birlikte üretim sahalarında tezgah üstü analiz için idealdir. NIR-Online ™, doğrudan üretim hattında gerçek zamanlı olarak analiz sağlar.
IP: Toz ve suya karşı koruma

54: sınırlı toz koruması (5_); su sıçramasına karşı koruma (_4)
65: toplam toz koruması (6_); su jeti koruması (_5)
Bir kalibrasyon modeli içinde ölçülebilen parametre sayısı sadece hesaplama gücü ve analizin karmaşıklığı ile sınırlı olsa da, 15-30 özelliğin aynı anda analizi yaygındır.

Foto Galeri

Bileşenleri

NIRCal

NIR Hızlı Analizörler

NIRMaster™

NIR Hızlı Analizörler

NIRWare

NIR Hızlı Analizörler

Pro IP65 NIRMaster™

NIR Hızlı Analizörler