NIRSolutions Depo Sistemleri
 

NIRSolutions™

Depo Sistemleri

Ürününüzün üstün kalitesini sağlamak için, gelen malların hızlı ve rahat bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Çok demetli fiber optik problu NIRSolutions ™ Depo Sistemleri, doğrudan depoda güvenilir ve hassas kalitatif ve kantitatif analiz sunar. 

Dürüst

 • Sağlam fiber optik prob sayesinde kesintisiz çalışma, otomatik olarak çift lamba korumasını değiştirme
 • Sağlam ve hassas polarizasyon FT-NIR teknolojisi
 • Kimyasal olarak benzer maddelerin bile hatasız tanımlanması

Hızlı
 • Numune hazırlama ve temizleme prosedürleri olmadan anında ölçüm
 • Güçlü kemometri yazılımıyla hızla güçlü tahmin modelleri geliştirin
 • Önceden var olan spektrum kitaplıklarıyla kısa uygulama süresi (örn. İlaç)

Uygun
 
 • Uluslararası farmakopeler, GMP kılavuzları ve ABD FDA 21 CFR Bölüm 11 gibi ilaç düzenlemeleriyle tam uyumlu
 • Kalibrasyon ve doğrulama yaşam döngüsü konsepti ile tam izlenebilirlik
 • Elektronik imzalar yoluyla veri güvenliği

Uzman Tavsiyesi

NIR spektroskopisi hızlı bir tahribatsız analitik yöntemdir. Hemen hemen her türlü numune, minimum hazırlık ile veya hiç hazırlık yapılmadan saniyeler içinde taranabilir. NIRS, bir numunenin kimliğini doğrulayabilir ve aynı anda birden fazla kimyasal ve fiziksel özelliği ölçebilir.
Araştırma ve kalite kontrol laboratuvarları NIRS'den benzer şekilde yararlanmaktadır. Araştırmacılar deneylerini hızlandırabilirken, QC departmanları günde yüzlerce örneği analiz etme yeteneğinden yararlanır - her ikisi de önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlar.

Cihaz kalibrasyonuna gerek yoktur. “Kalibrasyon” terimi NIR'de iki farklı anlama sahiptir:
 

 • Diğer NIR cihazlarından farklı olarak, doğruluk dahili standartlar ve kalıcı lazer destekli hizalama ile sağlandığından BUCHI cihazının kalibre edilmesi gerekmez.
 • NIR spektroskopisinde, numune verilerini yorumlamak için genellikle bir kalibrasyon modeli gereklidir. Bu model, uygulamanın kurulumunda geliştirilmelidir. BUCHI’nin NIRCal yazılımı, NIR verilerini referans analitiklerle ilişkilendirerek sağlam ve güvenilir kalibrasyonlar geliştirmeyi kolaylaştırır.
BUCHI’nin FT teknolojisi doğruluk ve sağlamlığı birleştirir. Fourier Transform spektrometreleri yüksek dalga boyu doğruluğu ve en iyi sinyal-gürültü oranı sağlar. Polarizasyon interferometreleri mekanik bozulmalara karşı duyarsızdır ve bu nedenle zorlu ortamlar için idealdir.
Evet, NIRFlex N-500 çoğunlukla laboratuvar kullanımı için bir tezgah üstü spektrometredir. NIRMaster ™ ve NIRMaster ™ Pro yüksek giriş koruması sağlar ve bununla birlikte üretim sahalarında tezgah üstü analiz için idealdir. NIR-Online ™, doğrudan üretim hattında gerçek zamanlı olarak analiz sağlar.

Foto Galeri

Bileşenleri

N-500 NIRFlex

NIR Hızlı Analizörler

NIRCal

NIR Hızlı Analizörler

NIRWare

NIR Hızlı Analizörler