Pro IP65 NIRMaster
 

Pro IP65

NIRMaster™

NIRMaster Pro IP65, dünyanın IP65 koruma sınıfına sahip ilk özel FT-NIR bağımsız spektrometresidir. Hijyenik tasarımı, su jeti temizleme prosedürlerine dayanıklı olarak onaylanmıştır. Süt ve et maması üretiminde kullanılan kalite kontrol cihazlarının güvenliği ile ilgili gereklilikleri tam olarak karşılar. 

Dürüst

 • Titreşime dayanıklı FT polarizasyon interferometresi ile maksimum güvenilir okumalar
 • Otomatik dahili standart kontrolleri ile kalıcı performans doğrulaması
 • Yerleşik endüstri standardı bilgisayarı sayesinde güvenli çalışma
 • İkiz lamba koruması ile sürekli çalışma

En iyi sonuçlar
 • Polarizasyon FT-NIR teknolojisi ile yüksek oranda tekrarlanabilir sonuçlar
 • Aynı anda birden fazla parametrenin hassas ölçümü
 • Dahili lazer sistemi tarafından garanti edilen üst dalga boyu hassasiyeti ile kesin veriler

Güçlü
 
 • Tam toz ve basınçlı su jeti koruması (IP65) için onaylı
 • Kolay temizlenebilir hijyenik tasarım
 • Standart IP65 monitörler ve klavyelerle uyumlu

Uygulama

NIRSolutions Çevre Analizi

NIRSolutions Çevre Analizi

Ölçmek için doğru kalibrasyonları özelleştirin

• toprakların nem, organik karbon ve toplam azot içeriği
• gübre formülasyonu

Bio Biyolojik olarak parçalanabilir hammadde ve kentsel atıkların biyogaz potansiyeli
NIRSolutions Yiyecek ve İçecek

NIRSolutions Yiyecek ve İçecek

Süt, et, öğütme ve diğer gıda ürünlerinin kontrolü
• nem
• makrobesinler
• kül ve lif
• reolojik özellikler

Özellikler

BUCHI polarizasyon interferometresi

BUCHI polarizasyon interferometresiBUCHI, çok yüksek kırılma indisine sahip kristaller kullanarak başarılı kuvars polarizasyon interferometresini uyarlamıştır. Bu, optimum çözünürlük ve mekanik arızalara karşı duyarsızlık avantajını koruyan kompakt bir tasarım sağlar. Bu interferometrenin kaba ortamlarda üstün performansının nedeni, uzaysal hareketlerin farkı ve değişken kalınlıkta çift kırıcı bir kristalde iki ışık ışını için optik yol kaymasıdır. Michelson tipi interferometre mekanik çarpıklıklar paraziti doğrudan etkilerken, bu etkiler bir kristal interferometrede 10 ila 20 faktör azaltılır.
Kolay temizlenen tasarım, gıda güvenliğini her geçen gün arttırır

Kolay temizlenen tasarım, gıda güvenliğini her geçen gün arttırırHijyenik, kolay temizlenebilir tasarım ve yüksek giriş koruması (IP), zorlu ortamlardaki rutin işlerinizi destekler. NIRMasterTM, gıda sınıfı PMMA muhafazada veya IP54 veya IP65'li paslanmaz çelik muhafazada mevcuttur.
İkiz lamba modülü

İkiz lamba modülüBUCHI, bir NIR spektrometresinin mevcudiyeti açısından yeni bir standart belirlemiştir. NIR spektrometrelerimiz, birincil kaynağın arızalanması durumunda otomatik olarak ikinci bir entegre lambaya geçecek olan ikiz lamba modülüyle donatılmıştır. Bu, cihaz arızası riskini en aza indirir ve yedek lamba sipariş etmek için yeterli zaman kalır. Bu arada ölçümlere daha fazla müdahale etmeden devam edebilirsiniz.
Kırılmaz Numune Kabı

Kırılmaz Numune KabıOpsiyonel
Üretim ortamı için silikon kauçuk jant ve sertleştirilmiş cam.
Kırılmaz bardak için transformasyon kapağı

Kırılmaz bardak için transformasyon kapağıOpsiyonel
0,3 mm kalınlığında transflectance içinde süspansiyonları ve / veya sıvı numuneleri ölçmek için kırılmaz numune kabı.

Uzman Tavsiyesi

Araştırma ve kalite kontrol laboratuvarları NIRS'den benzer şekilde yararlanmaktadır. Araştırmacılar deneylerini hızlandırabilirken, QC departmanları günde yüzlerce örneği analiz etme yeteneğinden yararlanır - her ikisi de önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlar.
BUCHI’nin FT teknolojisi doğruluk ve sağlamlığı birleştirir. Fourier Transform spektrometreleri yüksek dalga boyu doğruluğu ve en iyi sinyal-gürültü oranı sağlar. Polarizasyon interferometreleri mekanik bozulmalara karşı duyarsızdır ve bu nedenle zorlu ortamlar için idealdir.
Cihaz kalibrasyonuna gerek yoktur. “Kalibrasyon” terimi NIR'de iki farklı anlama sahiptir:
 
 • Diğer NIR cihazlarından farklı olarak, doğruluk dahili standartlar ve kalıcı lazer destekli hizalama ile sağlandığından BUCHI cihazının kalibre edilmesi gerekmez.
 • NIR spektroskopisinde, numune verilerini yorumlamak için genellikle bir kalibrasyon modeli gereklidir. Bu model, uygulamanın kurulumunda geliştirilmelidir. BUCHI’nin NIRCal yazılımı, NIR verilerini referans analitiklerle ilişkilendirerek sağlam ve güvenilir kalibrasyonlar geliştirmeyi kolaylaştırır.
BUCHI’nin FT teknolojisi doğruluk ve sağlamlığı birleştirir. Fourier Transform spektrometreleri yüksek dalga boyu doğruluğu ve en iyi sinyal-gürültü oranı sağlar. Polarizasyon interferometreleri mekanik bozulmalara karşı duyarsızdır ve bu nedenle zorlu ortamlar için idealdir.
Evet, NIRFlex N-500 çoğunlukla laboratuvar kullanımı için bir tezgah üstü spektrometredir. NIRMaster ™ ve NIRMaster ™ Pro yüksek giriş koruması sağlar ve bununla birlikte üretim sahalarında tezgah üstü analiz için idealdir. NIR-Online ™, doğrudan üretim hattında gerçek zamanlı olarak analiz sağlar.
IP: Toz ve suya karşı koruma
 
 • 54: sınırlı toz koruması (5_); su sıçramasına karşı koruma (_4)
 • 65: toplam toz koruması (6_); su jeti koruması (_5)
Modern cihazlar için 8 cm-1 çözünürlük NIR ölçümü için idealdir. NIR spektral bantları nispeten geniş olduğundan, daha yüksek çözünürlükler NIR uygulamasının performansını artırmaz. Aksine, daha yüksek çözünürlüklü spektrumlar belirli bir ölçüm süresi içinde daha zayıf bir sinyal / gürültü oranına sahiptir.

Foto Galeri

Dokümanlar