FatExtractor E-500

Ekstraksiyon Sistemi

FatExtractor E-500 hızlı ve uyumlu bir yağ ekstraksiyonu için tasarlanmıştır. Değiştirilebilir cam düzeneği ile FatExtractor E-500 değişen ihtiyaçlara kolayca adapte edilir ve Soxhlet, Randall veya Twisselmann metotlarına göre ekstraksiyonlar yapma esnekliği sağlar.
  


Gerçek Soxhlet


Soxhlet metodu ayrıntılı ve karmaşıktır, ancak birçok numune matrisi için hala en sık kullanılan ve mevzuata ilişkin talep gören yöntemdir. Standarttan sapan diğer ekstraksiyon yöntemlerinin analitik riskleri veya zaman alan validasyonları bu metotta yoktur. NIR kalibrasyonları için referans yöntem olarak kullanılır.

Daha Hızlı Soxhlet Ekstraksiyonu


Optik sensör, güçlü ısıtma ve optimize edilmiş cam düzeneği gibi üst seviye bileşenlerin kullanılması sonucu çevrim süreleri azalır. Otomatik Soxhlet prosesi, geleneksel cam eşya düzeneklerine kıyasla eşsiz bir hıza ulaşır. Her gün boyunca azalan sonuç süresi ve benzersiz numune verimi sağlanır.


Cam Düzenekler Arasındaki Değişim (SOX-HE-ECE)

 

Soxhlet, Randall (HE) ve Twisselmann (ECE) ile uyumlu cam düzeneğini kolayca değiştirilebilir. Tek bir ekstraksiyon metoduyla sınırlı olmayıp ihtiyaçlara ve değişen taleplere göre uyarlanabilir. Rakipsiz hızlı ekstraksiyon süreleri ve HE'nin en düşük solvent tüketimini garanti eder.

Teknik Bilgi

Boyutlar (E × B × Y) 638 × 595 × 613 mm
Net Ağırlık 42 kg
Güç Tüketimi 1300 W
Bağlantı Gerilimi 100 – 240 V (+/- 10 % VAC)
Frekans 50 / 60 Hz
Solvent Geri Kazanımı > 90 %
Su Tüketimi maks. 1.7 l / dak.

Uygulama

Gıda

Gıda

  • Ham veya toplam yağ, lipitler (hidrolizden sonra)
  • Kotaminantlar: Gıda, Gıda ile Temas Eden Malzemeler, Proses
  • Kalıntılar: Pestisitler, Veteriner İlaçları
  • Tatlar ve Kokular
Yem

Yem

  • Ham yağ, toplam yağ

Modeller

FatExtractor E500 SOX  LSV

FatExtractor E-500 SOX / LSVFatExtractor E-500 SOX / E-500 SOX LSV, Soxhlet metoduna uygun yağ ekstraksiyonu için tasarlanmıştır. Tam otomatik Soxhlet işlemi eşsiz bir hıza ulaşır. Azalan döngü süreleri, optik sensör, güçlü ısıtma ve optimize edilmiş cam düzeneği gibi üst seviye bileşenlerin kullanılması sonucudur. Düşük yağlı numunelerin doğrudan ekstraksiyonu için LSV (Büyük Numune Hacmi) versiyonunu kullanılmalıdır.
FatExtractor E500 HE

FatExtractor E-500 HEFatExtractor E-500 HE, Sıcak Ekstraksiyon (Randall) metoduna  göre yağ ekstraksiyonu için tasarlanmıştır. Rakipsiz hızlı ekstraksiyon sürelerini ve en düşük solvent tüketimini garanti eder.
FatExtractor E500 ECE

FatExtractor E-500 ECEFatExtractor E-500 ECE, Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (Twisselmann) metoduna göre yağ ekstraksiyonu için tasarlanmıştır. Otomatik sürekli ekstraksiyon basit metot seçimi ve kolay kullanım sağlar. Düşük varyasyon ve düşük solvent tüketimi ile birlikte yüksek ekstraksiyon verimi, maliyet tasarrufu sağlar.

Özellikler

Değiştirilebilir Cam Düzeneği

Değiştirilebilir Cam DüzeneğiFatExtractor E-500 cam düzeneğini değiştirilerek Soxhlet, Sıcak Ekstraksiyon (HE) veya Twisselmann (ECE) gibi standart metotlara uyumlu hale gelir.
Tekrar Kullanılabilir Solventler

Tekrar Kullanılabilir SolventlerYeni distile edilmiş solvent, kolay erişilebilir ve ayrılabilir bir şişede toplanır. Çevre dostu bir ekstraksiyon işlemi gerçekleşir ve paradan tasarruf edilir. Yenilikçi flanş z-conta sistemi minimum solvent emisyonunu garanti eder.
Bireysel Seviye Sensörleri

Bireysel Seviye SensörleriSeviye tespit sensörü numune hacmine ayarlanarak Soxhlet çevrimlerinin en yüksek geri dönüşünü elde edilir. Günlük ekstraksiyon verimliliği ve numune verimi önemli ölçüde artar.
Numune Büyüklüğüne Adapte Olma

Numune Büyüklüğüne Adapte OlmaAna cam parçalar, düşük yağlı numunelerin doğrudan ekstraksiyonu için gerektiği gibi %60'a kadar genişletilebilir.

Uzman Tavsiyesi

  • E-500 SOX / LSV orijinal, otomatik ve hızlandırılmış bir Soxhlet ekstraksiyonunu garanti eder.
  • Kondenserli solvent tankı sayesinde en iyi solvent geri kazanım oranları.
Evet, sadece D-Ether (uçuculuk) veya kloroform (toksisite) ile çalışırken, çeker ocak içinde çalışmak gereklidir.
Petrol eteri gibi bir çözücü kullandığınızda, musluk suyu 15 ° C'den daha sıcaksa sirkülasyon yapan bir soğutucu uygulanmalıdır. Çözücünün kondansatörde iyi bir yoğuşmasını sağlamak ve iyi bir çözücü geri kazanımı sağlamak için çözücünün kaynama noktası ile soğutma suyu sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkı 20 - 25 ° C olmalıdır.
Evet, tüm malzemeler dayanıklıdır, solvent doğrudan kondenserden boşaltılır.
Kondansatörler ile doldurmak bir avantajdır (ilk döngü daha hızlıdır).
Kaynama davranışı deniz seviyesine, çevre sıcaklığına ve farklı çözücü bileşimlerine (petrol eter 40-60) bağlıdır.
E-500 HE, Randall veya Goldfisch'e göre otomatik bir sıcak ekstraksiyon gerçekleştirir.
Ham yağı belirlemek için etkili ekstraksiyon.
Soxhlet ekstraksiyonundan çok daha hızlı (120 dakika yerine 40 dakika).

Video

Foto Galeri

Dokümanlar

İlişkili Ürünler

H-506 HydrolEx

Otomatik Soxhlet ASE/PSE Sistemleri