F305 F308 F314 Sirkülasyonlu Soğutuculu Su Banyosu
 

F-305 / F-308 / F-314

Sirkülasyonlu Soğutuculu Su Banyosu

Sirkülasyonlu Soğutucu F-305 / F-308 / F-314, döner buharlaştırıcılar, paralel buharlaştırıcılar, Kjeldahl ve ekstraksiyon ürünleri gibi laboratuar ekipmanlarıyla çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Rotavapor® R-300 sistemi ile birlikte kullanıldığında uygun merkezi sıcaklık ayarından, enerji tasarruflu ECO modundan ve otomatik start / stoptan faydalanırsınız. 

Verimli

 • BUCHI döner buharlaştırma sistemine tam entegrasyon nedeniyle verimli damıtma
 • Soğutucu ayarlanan sıcaklığa ulaşana kadar beklemeden otomatik ve dinamik basınç ayarlamalı anında çalıştırma sayesinde zaman kazandırır

Ekolojik
 • ECO-mode: kullanımda değilken bekleme moduna geçerek enerji tasarrufu sağlar ve ısı emisyonunu azaltır
 • Su tüketimi yok
 • Arabirim I-300 / I-300 Pro'yu kullanarak tüm işlem parametrelerinin akıllıca entegrasyonu nedeniyle çözücü emisyonlarını azaltırken damıtma kapasitesini en üst düzeye çıkarır

İnteraktif

Kesintisiz tak ve çalıştır entegrasyonu:

 
 • Tüm proses parametrelerini içeren tam otomatik BUCHI Rotavapor® R-300 sistemleri
 • BUCHI çıkarma ve Kjeldahl çözümleri

Teknik Bilgi

Özellikler

Eksiksiz bütünleşme

Eksiksiz bütünleşmeRotavapor® R-300 sistemine entegre edildiğinde uygun sıcaklık ayarı ve kontrolü.
Ekomodu

Eko-moduArayüz ile birlikte ECO modu, kullanımda değilken bekleme moduna geçerek enerji tasarrufu sağlar ve ısı emisyonunu azaltır.
Sıcaklık kilidi

Sıcaklık kilidiİstenmeyen değişikliklerden kaçınmak için navigasyon düğmesine basarak ayarlanan sıcaklığı kilitleyin.
Optimal soğutma

Optimal soğutmaBir Rotavapor® R-300 sistemiyle çalışan vakum otomatik olarak ısıtma ve soğutma sıcaklığına ayarlanır ve damıtma performansını en üst düzeye çıkarır.
Navigasyon

NavigasyonSoğutma sıcaklığını doğrudan soğutucuya veya merkezi I-300 / I-300 Pro Arayüzüne ayarlayın.

Uzman Tavsiyesi

Evet, ECO modu, BUCHI Rotavapor R-300 sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Hem banyo hem de soğutucu, önceden belirlenmiş bir süre sonra bir bekleme moduna girer ve gerektiğinde otomatik olarak yeniden başlatılır.
Sirkülasyon soğutucular genellikle 15 - 20 ° C'de en iyi performansa sahiptir. Bu, en düşük sıcaklığın her zaman en iyi seçenek olmadığı anlamına gelir. Damıtma işlemlerinin çoğu, 30 - 40 ° C kaynama noktasında yapıldığından, 15 ° C soğutma genellikle yeterli ve aynı zamanda en verimlidir. 
Tüm BUCHI sirkülasyon soğutucularındaki soğutucu, R-134a'dır (1,1,1,2-Tetrafloroetan). Bu, R-12'ye (diklorodiflorometan) benzeyen termodinamik özelliklere sahip, ancak daha az ozon tükenme potansiyeline sahip bir haloalkan soğutucudur.
Petrol eteri gibi bir çözücü kullandığınızda, musluk suyu 15 ° C'den daha sıcaksa, sirkülasyon yapan bir soğutucu kullanılmalıdır. Çözücünün kaynama noktası ile soğutma suyu sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkı, çözücünün kondansatör içinde iyi bir yoğuşmasını sağlamak ve iyi bir çözücünün geri kazanılmasını sağlamak için 20 - 25 ° C olmalıdır.
Soğutucu üzerindeki karışım çok önemlidir. Karışım doğru değilse, soğutucuda donabilir ve pompayı tıkayabilir veya tahrip edebilir. Bu nedenle, etilen glikol ve su 30/70 (% V) karışımını öneririz. Bu karışım -14 ° C donma noktasına sahiptir. F-100 10 ° C sabit sıcaklığa sahip olduğundan, su da tamamdır.
Soğutucudaki kompresör ısı üretir. Isı, üniteden bir fan tarafından üflenir. Isı emisyonu, soğutucunun soğutma kapasitesine bağlıdır. Isı emisyonları:
 • F-100: maks. 300 W
 • F-105: maks. 300 W
 • F-305: maks. 300 W
 • F-308: maks. 500 W
 • F-314: maks. 1000 W
 • F-125: maks. 1800 W
Bekleme modunda kompresör ve ayrıca sirkülasyon pompası kapanır ve ısı emisyonu oluşturmaz.

Foto Galeri

Dokümanlar