Laboratuvar Buharlaştırma Cam Aksesuarı
 

Laboratuvar Buharlaştırma

Cam Aksesuarı

Orijinal BUCHI cam ürünleri, üretimdeki olağanüstü hassasiyeti sayesinde en yüksek verimlilik ve güvenliği garanti eder. 75 yıldan uzun bir süredir BUCHI günlük laboratuvar çalışmalarını kolaylaştırmak için yenilikçi ve dayanıklı cam parçalar üretmektedir.



 

En yüksek verimlilik

  • Çok sıkı bağlantılar sayesinde maksimum vakum stabilitesi
  • Buharlaşan şişelerin optimize edilmiş duvar kalınlığı sayesinde optimum ısı iletimi
  • Armut tipi buharlaştırma şişesi nedeniyle yüksek buharlaşma performansı
  • Kondansatörlerin gelişmiş tasarımı sayesinde yüksek verim

Maksimum güvenlik
  • Yüksek dirençli camların kullanılması, en yüksek düzeyde güvenlik sağlar
  • Yüksek hassasiyetli bağlantılar sayesinde garantili sızdırmazlık ve tehlikeli dumanlara karşı koruma
  • Sofistike PLASTIK + CAM kaplama sayesinde maksimum stabilite

Kanıtlanmış güvenilirlik
 
  • Cam üretiminde 75 yıldan fazla deneyim
  • En iyi kalitede hammaddelerden yapılmış dayanıklı ürünler
  • BUCHI çalışanları tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Teknik Bilgi

Özellikler

Kurutma şişeleri

Kurutma şişeleri



500 mL - 2000 mL
2 bağlantı ebatı
Toplama şişesi

Toplama şişesi



500 mL - 3000 mL
P + G kullanılabilir
Beher şişeleri

Beher şişeleri



500 mL, 1500 mL, 4000 mL
Buharlaşma için, kurutma için
Maddelerin kolay alınması için
Buhar kanalları

Buhar kanalları



Farklı uygulamalı kullanımlar
5 bağlantı ebatı
Vakum contaları

Vakum contaları



2 farklı tip
Stopcocks

Stopcocks



2 cam stopcocks
1 PTFE stopcock
Köpük kapanı adaptörü

Köpük kapanı adaptörü



2 farklı cam adaptörü
2 boyda mevcuttur
Şişe tutucu

Şişe tutucu



50 ml – 4000 ml için
Cam montajları

Cam montajları



Geniş verimli kondansatör çeşitleri

Uzman Tavsiyesi

Evet, yüksek kaliteli BUCHI şişelerini birbirinden ayıran çeşitli özellikler olabilir: Optimize edilmiş / muntazam şişe kalınlığı, eklemlerin kalitesi ve şişenin küreselliği. Bu özelliklerin tümü damıtma verimliliği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
Buharlaşma ile - durumun sıvıdan gaza değişmesi - numunenin hacmi 20.000'e kadar bir faktör artar. Kondansatörde, gaz bir sıvıya yeniden yoğunlaştırılır ve hacim hemen küçülür. Bu buharlaşma-yoğuşma işlemi sırasında, cam aparatın dar noktalarındaki buhar hızı 150 km / saate kadar olabilir. Baca etkisi denilen damıtma verimliliği önemli ölçüde arttırılabilir. Kondansatör içindeki türbülansı maksimize etmek için, vakum üst ortaya uygulanır, ancak vakum konektörleri aşağıdadır. Bu optimum yapı, kondenser içindeki buharın hareketini en üst düzeye çıkarır, böylece vakum kaynağına kaçan dumanları önler.
Evet, R-210, R-215 ve R-3 için kullanılan tüm kondansatörler, buharlaşma şişesinin standart stopcockdan beslenmesini sağlar. R II için C ve A kondansatörü, stopcock yerine vidalı bir kapaktan oluşur ve bu nedenle beslemeye izin vermez, besleme için stopcock isteğe bağlı olarak temin edilebilir.
Evet, cam aksamları V, C ve A mevcut nesil BUCHI Rotavapor® ile uyumludur. Cam aksamları CR, S, E ve BY sadece R-210 / R-215 ve R II ürün serileri ile uyumludur. Ayrıca V, C, CR, S ve BY cam montajları için bir destek çubuğu (kondansatör tutucu) elde edilmesi önerilir.
DURAN® borosilikat cam 3.3, mükemmel sıcaklık kararlılığı için dikkate değerdir. Şok sıcaklığı, kümülatif olarak hareket eden birçok stres faktöründen etkilenir. Tipik faktörler, gerilimler, vakum, mekanik hasar ve şekil ile ilgili cam parçanın kalınlığıdır. Cam, herhangi bir kullanımdan önce, özellikle vakum uygularken görsel olarak kontrol edilmelidir.
Sayılar (örneğin 29/32), bir eklem boyutunu açıklar. İlk sayı, eklemin (A) genişliğini belirtir. İkinci sayı (eğik çizgiden sonra) eklemin (B) uzunluğunu belirtir. 29/32 bu nedenle, eklemin genişliğinin 29 mm ve eklemin uzunluğunun 32 mm olduğu anlamına gelir.
Evet, ek bir geniş cam aksesuar yelpazesi mevcut. BUCHI ayrıca ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş camlar, örneğin ışığa duyarlı numuneler için amber camlar da sunar. Cam aksesuar ürün çeşitliliğimiz hakkında daha fazla bilgi için, lütfen başvurun.

Foto Galeri

Dokümanlar