L300 Lyovapor
 

L-300

Lyovapor

Infinite-Technology ™ ile Lyovapor ™ L-300, -105 ° C'de dönüşümlü çalışan ve otomatik olarak hijyenik olarak temizlenmiş iki kondansatör ile ilk kez sürekli süblimasyon sunar. Buna ek olarak, Infinite-Control ™ mobil cihazlarla da ilgili tüm parametrelerin tüm proses kontrolüne izin verir. 

Sürekli

 • Alternatif yükleme nedeniyle sonsuz buz kapasitesi
 • Smart-Switch sayesinde sabit basınç
 • Kararlı parametreler nedeniyle tekrarlanabilir süreç: soğutma sıcaklığı, raf sıcaklığı değişimi ± 1 ° C ve vakum basıncı
 • -105 ° C'de su ve organik bazlı çözücülerin liyofilizasyonu

Uygun
 • Kullanıcı dostu ve anlaşılır biçimde düzenlenmiş dokunmatik ekran kontrol paneli
 • BUCHI Monitör Uygulamasını kullanarak istediğiniz zaman, istediğiniz yerde anlık bildirimler alın ve parametreleri işleyin
 • Yöntem oluşturma, yönetme, veri kaydetme ve raporlama için gelişmiş yazılım
 • Ekran konumlandırma ile ilgili maksimum esneklik (önde veya yandan)
 • Değerli ürününüzü örnek koruma durumuna göre kaydedin

Ekonomik
 
 • Buz yoğunlaştırıcının tam otomatik ve hijyenik temizliği sayesinde daha az bakım
 • Sonsuz kapasite nedeniyle her zaman kullanıma hazır
 • Farklı kullanıcılar için sadece bir cihaz gerekir
 • Küçük buz yoğunlaştırıcı hacmi nedeniyle düşük enerji tüketimi

Özellikler

InfiniteControl

Infinite-Control™Arayüz, yazılım ve uygulama sayesinde dondurarak kurutma işleminizin her zaman, her yerde sonsuz kontrol edebilirsiniz.
Otomatik Temizleme IT

Otomatik Temizleme ITEntegre bir buhar jeneratörü buzu eritir ve kondenseri hijyenik olarak temizler.
Bitiş noktası belirleme

Bitiş noktası belirlemeSıcaklık farkı, uç noktayı belirlemek için isteğe bağlı ürün sıcaklık sensörleri ile birlikte kullanılabilir.
Esnek kurutma odaları

Esnek kurutma odaları • Uygulama ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir raf mesafesi
 • İki manifold rafını birbirine bağlama imkanı
Ergonomik kullanım

Ergonomik kullanım • Ayarlanabilir ekran sayesinde işlem parametrelerinin kolay okunması
 • Ekranın önden veya yandan uyarlanabilir konumu
Güncelleştirebilme

GüncelleştirebilmeGelişmiş Lyovapor ™ Yazılımında çalışabilmek için dilediğiniz zaman Interface Pro sürümüne yükseltin.

Uzman Tavsiyesi

Genel olarak, yağ açısından zengin ürünler, şeker açısından zengin malzemeler, geçirimsiz bir cilt oluşturan ürünler ve yüksek tuz konsantrasyonu içeren ürünler hariç tüm malzemeler dondurularak kurutulabilir.
Malzeme sıvı halde, bir emülsiyon, dağılım veya dökme malzemelerin bir katı maddesi olabilir.
Basınç, dondurulmuş numunelerin buz buharı basıncının altında olmalıdır. Bununla birlikte, vakum, süblimleşme sürecini kolaylaştıran tek faktör olmadığından, çok düşük basınçlar genellikle ters etki gösterir. Süblimasyon endotermik bir işlem olduğundan, donmuş numunelere kritik numune sıcaklıklarına göre enerji sağlamak da önemlidir.
Isıtılmış raf, süblimasyon oranını artırmak için enerji sağlar ve sonuç olarak kuruma süresi kısalır. Ayrıca, sürekli enerji girişi nedeniyle işlem tekrarlanabilir. Ayrıca, raf nem içeriğini yaklaşık% 1'e önemli ölçüde azaltabilen 60 ° C'ye kadar ısıtılabilir.
Isıtılabilir raflara sahip Lyovapor Pro sistemi, tüm raf boyunca +/- 1 ° C'ye doğru ısı dağılımı sağlar, böylece işlemin verimliliğini artırır.
Birincil fazda cam geçiş sıcaklığı (Tg`), dondurulmuş numunenin üstün çökme sıcaklığı veya ötektik sıcaklığı anahtar parametrelerdir. İkincil kurutmada cam geçiş sıcaklığı ve katı örneğin ötektik sıcaklığı aşılmamalıdır. Lyovapor Pro sistemi, sıcaklık kritik değerlerin üzerine çıktığında numune hasarlarını önleyen numune koruma modu sunar.
Basınç ölçümü için Pirani ölçer, yüksek hassasiyetli basınç ölçümü için kapasitif ölçer, hassas ürün sıcaklığı ölçümü için RTD termokupl.
L-200 veya L-300'e bağlı Lyovapor Pro sistemleri uç nokta belirleme, sıcaklık farkı testi, basınç farkı testi, basınç yükselme testi için 3 seçeneğe sahiptir. Bu testler isteğe bağlı basınç ve sıcaklık sensörleri ile yapılabilir.
Infinite-Control, ısıtılabilir raflara erişimi olan Pro arayüzünün, veri kaydı için Lyovapor yazılımının, proses kontrolünün ve gerçek zamanlı proses izleme için Monitör Uygulamasının sinerjisidir. Bu kombinasyon uygun, verimli bir dondurarak kurutma çevrimi ve optimum ürünler sağlar.
Sıcaklık sensörünün (bitiş noktasını belirlemek için) kurutma rafının ortasında bulunan bir şişeye yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Foto Galeri

Dokümanlar