TraceCLEAN Buharlı Asit Temizleme Sistemi
 

TraceCLEAN

Buharlı Asit Temizleme Sistemi

TraceCLEAN, mikrodalga yakma kapları ve ICP / ICP-MS aksesuarları da dahil olmak üzere tüm TFM, PFA, cam ve quarlz ultra-trace aksesuarlarının gözetimsiz şekilde temizlenmesine izin verir. Ultra saf asit sadece buharı temizlenecek ürün yüzeyiyle temas eder.Dahili egzoz / soğutma cihazı sayesinde kullanıcının buharlara maruz kalma riski yoktur. 

Nasıl Çalışır ? 

Temizlenecek öğeleri traceCLEAN sistemine yerleştirin, gereken zamanı ve sıcaklığı programlayın, ardından başlat düğmesine basın.
Ardından, damıtılmış asit buharı mühürlü ünite içerisinde devamlı geri akıtılır ve maddelerden herhangi bir metal kirletici maddeyi iyice süzer.
Temizleme döngüsü tamamlandıktan sonra öğeler soğutulur, kurutulur ve gerektiğinde depolanır.
 
CLEAN izi bulaşmayı en aza indirir. Geleneksel temizleme yöntemleri, çoğu zaman birkaç saat boyunca sıcak asitlerde öğelerin ıslanmasını gerektirir. Etkili olabilmek için, büyük miktarda asit tüketilir ve düzenli olarak değişiklikler yapılması gerekir. Ayrıca, geleneksel ıslatma teknikleri kullanılarak sıcak asitler ve asit buharı maruz kalma önemli bir risk oluşturmaktadır.

Otomatik Temizleme

Ultra eser analizlerde çeşitli malzemelerin temizlenmesi laboratuvar rutininde çok önemlidir.

Milestone eser metal analizi aksesuarlarını buhar ile temizleyen tamamen otomatik, çalışması için gerekli herşeyi kapsayan traceCLEAN sistemini geliştirdi.
Temizlenecek aksesuarlar traceCLEAN sistemine yerleştirilir, gereken sıcaklık ve zaman programlanır ve “Başlat” tuşuna basılır.Yeni damıtılmış asit buharları sürekli olarak sızzdırmaz ünitede geri akış ile malzemelerin üzerindeki metal kirlilikleri yıkar. 

    Avantajlar :

         Sistemin en temel avantajı, temizleme asitindeki eser metal kirleticiler asit tankında kalarak
         temizlenmiş malzemeler ile temas etmez. Ayrıca;
  •  Mikrodalga sindirim kapları ve ICP / ICP-MS aksesuarları da dahil olmak üzere tüm PTFE, TFM, cam ve kuvartz ultra iz aksesuarlarının en iyi temizleme kalitesi,
  •  Hızlı, kullanışlı ve tamamen otomatik,
  •  Mikrodalga sindirim sisteminiz için mükemmel bir aksesuar,
  •  Operatörün buharına maruz kalma riski yoktur.

 


 

Video

Foto Galeri