Teklif Listesi
Teklif listenizde 0 ürün mevcut
Convimeter II Online Viskozimetre Brabender

Convimeter II, sıvıların, sos çeşitlerinin, çikolatanın vb. viskoz ürünlerin üretiminde ve geliştirilmesinde viskozite ölçümü ve proses kontrolü sağlar. Yenilikçi ölçüm konsepti, daha önce çevrimdışı reoloji için ayrılan birçok ölçüm yönteminin üretim ortamlarında kullanılmasının da önünü açıyor.

Aqua-Inject Otomatik Su Dozajı ve Titrasyonu Brabender

Kullanım Amacı Aqua-Inject, otomatik su dozajı ve titrasyonu için otonom bir cihazdır. Yardımcı cihaz olarak Farinograph-TS/-E (USB) ile birlikte kullanılır. Aqua-Inject Otomatik olarak oluşturulan titrasyon eğrisi sayesinde zaman tasarrufu Akış hızı ölçümü ile dozaj miktarı için en yüksek hassasiyet (300 g yoğurma‚ ±0,25 ml) Dahili ısıtma sistemi sayesinde sonuçlarda yüksek tekrarlanabilirlik Gıda tesislerinde cam büret ve cam kırığı olmadan daha fazla güvenlik

ViscoQuick Viskozimetre Brabender

Brabender ViscoQuick ile viskozite ile ilgili malzeme özellikleri, sadece küçük numune miktarlarında bile hızlı ve güvenilir bir şekilde ölçülebilir. Un ve unlu mammüller, tam tahıllı gıdalar, makarna, pişmiş ürünler, süt ürünleri, gurme gıdalar, şekerlemeler, nişasta, kağıt, tekstil, kimyasal ürünler, kozmetik ve sağlık bakım ürünlerinin vizkozite özellikleri analiz edilebilir.

Farinograph-TS Brabender

Farinograph-TS reometresi, uluslararası standartları dikkate alarak unların su emme ve yoğurma özelliklerini güvenilir ve tekrarlanabilir bir şekilde ölçmenizi sağlar. Yenilikçi web tabanlı MetaBridge yazılımı Kompakt gövde formu 0-200 rpm’den sürekli hız kontrolü 20 Nm’ye kadar ölçüm aralığı Tak ve çalıştır: hemen kullanıma hazır İsteğe bağlı dokunmatik ekran Çoklu erişim: birden fazla terminal cihazından eşzamanlı erişim

Amylograph ENumunelerin Enzimlerini Ölçün Brabender

Amylograph-E, un ve tam tahıllardaki enzim aktivitesini ve grafiğini güvenilir ve tekrarlanabilir bir şekilde ölçer (α-amylases). Bu ölçüm parametreleri unların fırında pişirilme uygunluğu hakkında açıklamalar yapmanızı ve örneğin, malt veya enzim preparatlarını pişirmeyi kontrol etmenizi sağlar. Su ve un karışımı dönen bir ölçüm kasesi içerisinde 1.5 ° C / dak. sabit hızla ısıtılır. Uygulanan ısı oranı, pişirme işlemi sırasında bir ekmek kırıntısının içindeki süreci simüle eder. Sıcaklık değişimi ile numunenin akışkanlığındaki değişim zamana karşı değişim grafiği elde edilir. Elde edilen amilogram grafiği ile unun jelatinleşme başlangıç sıcaklığı, maksimum jelatinleşme değeri ve jelatinleşme sıcaklığı tespit edilir. Numunenin viskozitesine bağlı olarak, numuneye bir ölçüm probu ölçüm kasesine saptırılır. Bu işlem bir tork değeri olarak ölçülür ve otomatik olarak amylograma kaydedilir. ICC 126/1, AACC 22-10 ve ISO 7973 numaralı standartlara uygun olarak, buğday, çavdar ve pirinç ununda jelleşme özellikleri ve alfa amilaz enzim aktivitesi tespitinde kullanılır.

Extensograph-E Brabender

Brabender Ekstensograf-E bir hamurun esneme direncini ve elastikiyetini ölçer. Bunu yaparak, en iyi pişirme sonuçlarını elde etmek için reolojik optimumu oluşturabilirsiniz. ICC 114/1, AACC 54-10 ve ISO 5530-2 numaralı standartlara uygun olarak hamurun uzamaya karşı direncinin, uzayabilirliğinin, bu iki değerin birbirine oranının (ratio) ve hamurun enerji değerinin tespitinde kullanılır. Hamur numuneleri Ekstensograf cihazı üzerinde bulunan bir kompartımanda önce hamur topları haline getirilir. Bu toplar daha sonra rulo yapmaya yarayan döner silindir vasıtası ile rulo haline getirilir. Daha sonra hamur ruloları fermantasyon kabinlerinde sabit sıcaklıkta bekletilir. 45, 90 ve 135. dakikalarda cihazın hareketli çekme koluna konarak Ekstensogram grafiği elde edilir. Elde edilen Ekstensogram grafiği ile istenen verilere ulaşılır. Kaydedilen ekstensograma dayanarak, reolojik hamur özellikleri hakkında güvenilir bilgiler – ve dolayısıyla daha sonra pişirme sonuçları – tespit edilebilir. Un katkı maddelerinin etkileri tanımak, belirlemek ve kısa metotları kendi uygulamanıza esnek bir şekilde uyarlayabilirsiniz.