Teklif Listesi
Teklif listenizde 0 ürün mevcut
DOSE IT Peristaltik Pompa Integra

Günümüz laboratuvarlarında, birkaç mililitreden birkaç litreye kadar sıvıların aktarılması gerektiği zaman peristaltik pompalar ilk tercih olurlar. Bu pompaların en önemli avantajı, aktarılan sıvının hortumun içinde kalmasıdır. Böylelikle hem ürünü hem de pompayı kirletme riski ortadan kalkar. Bununla birlikte, çoğu laboratuvardaki peristaltik pompaların boyutları büyük ve programlanmaları zordur. DOSE IT, özellikle kullanımı kolay, kompakt ve taşınabilir bir peristaltik pompa arayan laboratuvarlar için tasarlanmıştır. Hafifliği ve kompakt tasarımı sayesinde laboratuvarın her yerine sığar ve kolayca taşınabilir. Basit talimatlar içeren sezgisel kullanıcı arayüzü, çalışmanın çok kolay olmasını sağlar. DOSE IT özellikle kültür ortamlarını, tamponları veya diğer çözeltileri transfer etmek için idealdir.

MEDIACLAVE 10 / 30 Besiyeri Hazırlama Sistemi Integra

Hızlı, tekrarlanabilir ve güvenli besiyeri sterilizasyonu Agar ortamının hazırlanması günümüz laboratuvarlarında rutin bir görevdir. Genel olarak iş akışı bütün bileşenleri bir kapta birleştirip otoklav içerisinde sterilize etmektir. Ancak, bu prosedürün birçok dezavantajı vardır. İlk olarak, çok sayıda çalışma adımı medya hazırlığını çok zaman alır. İkincisi, sterilizasyon sıcaklığı genellikle yalnızca tek bir referans kapta kontrol edilir ve bunun sonucunda ısıya maruz kalma numuneden numuneye farklılık gösterebilir. Daha da kötüsü, şişelerdeki agar besiyeri sterilizasyon işlemi sırasında karıştırılamaz ve homojen bir karışım oluşmamış olur. Son olarak, besiyer ortamının dağıtma sıcaklıklarına soğutulması çok uzun zaman alır ve bu nedenle uzun süre yüksek bir sıcaklığa maruz kalır. Sonuç olarak, agar besiyerinin verimliliği zarar görebilir. INTEGRA, bu dezavantajları ortadan kaldıran özel bir medya otoklav sistemi tasarlamıştır. MEDIACLAVE, besiyeri formülasyonun ve sterilizasyonun tek bir adımda gerçekleştirildiği çok daha kısa bir hazırlık sürecine izin verir. Agar besiyerinin sıcaklığı tüm süreç boyunca hassas bir şekilde izlenir ve kontrol edilir. Sürekli karıştırma, tüm parti boyunca homojen sıcaklığı garanti eder ve verimli bir plakalı ısı eşanjörü hızlı soğutmayı kolaylaştırır. Tüm bu özellikler, agar ortamının aşırı ısıya maruz kalmasını önler ve böylece verimliliğini korumasını sağlar.

MEDIAJET Besiyeri Dağıtım Sistemi Integra

Başında beklemek zorunda olmadığınız ve güvenilir bir besiyeri dağıtım sistemi mi arıyorsunuz? Besiyerinizi petri kaplarına doldururken, steril bir çevre çok önemlidir. Bununla birlikte, petri kaplarına elle döküm yapıldığı zaman kontaminasyon riski göz ardı edilmemelidir. Peristaltik bir pompa kullansanız bile, petri kaplarına ve tüplere elle müdahale edildiği için sterilite tehlikeye girebilir. Buna ek olarak, çok sayıda petri kabının elle doldurulması çok özenli olunması gereken ve zaman alan bir işlemdir. INTEGRA Besiyeri Dağıtım Sistemi MEDIAJET, bu risklerin önüne geçmenize yardımcı olur. MEDIAJET, bir saat içinde 1100 petri kabına dağıtım yapabilir. Tam anlamıyla güvenilir ve başında durmak zorunda kalmadığınız bir kullanım sunar.  Dağıtım alanında bulunan UV lamba, petri kaplarının dolum noktasındaki kontaminasyonunu otomatik olarak engeller.

VIAFILL Reaktif Dağıtıcı Integra

Dokunmatik Ekranlı, Kolay Kullanımlı Hızlı Reaktif Dağıtıcı Çoklu reaktif dağıtıcıları önemli bir yatırım gerektirir veya kullanıcıların istenen dağıtıcıyı oluşturmak için çok pahalı modülleri satın alması gerekir. Buna ek olarak, bu dağıtıcılar yalnızca 384 kuyucuklu bir plakayı doldurmak için iki geçiş yapmak üzere sekiz kanal kaset sunmaktadır. Bu, dağıtma süresini ve kontaminasyon riskini artırır. VIAFILL, basit programlama için dokunmatik ekranlı grafiksel kullanıcı arayüzüne sahip uygun maliyetli bir çoklu reaktif dağıtıcıdır. Kullanıcılar, 6 ila 1536 kuyucuğun hızlı doldurulması için 8 ila 16 kanal dağıtım kaseti arasında kolayca geçiş yapabilir. İstifleyici eklenmesi, hem kapaklı hem de kapaklı plakaların toplu miktarlarının doldurulmasını sağlar.