Sıvıları hassas ve üretken bir şekilde taşımak, yaşam bilimleri endüstrisindeki birçok laboratuvar profesyonelinin günlük rutininin önemli bir parçasıdır. INTEGRA, 1965’ten beri müşterilerinin araştırma, teşhis ve kalite kontrol ihtiyaçlarını karşılamak için pipetleme ve medya hazırlama çözümleri geliştirmeye  adamıştır. Müşterilerinin sorunlarını anlamak ve ihtiyaçlarına yenilikçi ürünlerle çözümler sunmak için onlarla birlikte çalışmak temel prensiplerinden biridir. Bunu yapabilmek için ABD, Kanada, Çin, Japonya, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de kendi satış ve destek organizasyonları ve dünya çapında 100’ün üzerinde yüksek eğitimli çözüm ortağı distribütör ile çalışmaktadır.

Teklif Listesi
Teklif listenizde 0 ürün mevcut
Assist Plus için D-One Tek Kanallı Pipetleme Modülü Integra

ASSIST PLUS’ta sonsuz sayıda uygulama – otomatik normalleştirme, hit toplama ve bir çırpıda master miks hazırlığı! D-ONE tek kanallı pipetleme modülü, ASSIST PLUS pipetleme robotunda ayrı tüplerden veya haznelerden tam otomatik transferler sunar. Bu, onu sınırsız uygulamalara erişmek için çok kanallı pipetleme olanaklarının ötesine geçmek isteyen laboratuvarlar için mükemmel bir modifikasyon hâline getirir. Normalleştirme, hit toplama ve master miks hazırlığının kolay otomasyonunu sunarak transkripsiyon hatalarını ortadan kaldırırken size zaman kazandıracak şekilde tasarlanmıştır.  

FIREBOY Güvenli Bunzen Beki Alev Sterilizasyonu

Geleneksel Bunsen Bekilere Güvenli Bir Alternatif Geleneksel olarak bunsen bekiler, rutin alev sterilizasyon çalışmaları için standart ekipman olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bir gaz dağıtım sistemine bağlı geleneksel cihazlarla çalışmanın tehlikesi hafife alınmamalıdır. Yüksek derecede yanıcı gaz sızdıran bunsen bekiler önemli bir tehlike kaynağıdır. INTEGRA tarafından geliştirilen FIREBOY Taşınabilir Güvenli Bunzen beki laboratuvarınızı koruyan, güvenli bir alternatiftir. FIREBOY sadece gaz sızıntısı tehlikesini önlemekle kalmaz, aynı zamanda istemeden açık bırakıldığında yangın veya yanma riskini de azaltır.

FLAMEBOY Alev Tabancası Alev Sterilizasyonu

Alev ile yüzey sterilasyonu, birçok laboratuarda bakteri, mantar veya viral kontaminasyonu önlemek için ortak bir prosedürdür. Bununla birlikte, Bunsen bekilerin çoğunda hareketlilik yoktur ve nispeten dar bir alevi vardır ve bu da büyük yüzeyleri sterilize etmek için zahmetlidir. INTEGRA bu özel ihtiyaçları karşılayan el tipi bir Bunsen bekiyi geliştirdi. Tabanca gibi tasarlanmış ve piezo-elektrik ateşleme ile donatılmış FLAMEBOY kolayca taşınabilir. Ekstra geniş alev, geniş yüzeyleri sterilize etmeyi özellikle kolaylaştırır.

DOSE IT Peristaltik Pompa Integra

Günümüz laboratuvarlarında, birkaç mililitreden birkaç litreye kadar sıvıların aktarılması gerektiği zaman peristaltik pompalar ilk tercih olurlar. Bu pompaların en önemli avantajı, aktarılan sıvının hortumun içinde kalmasıdır. Böylelikle hem ürünü hem de pompayı kirletme riski ortadan kalkar. Bununla birlikte, çoğu laboratuvardaki peristaltik pompaların boyutları büyük ve programlanmaları zordur. DOSE IT, özellikle kullanımı kolay, kompakt ve taşınabilir bir peristaltik pompa arayan laboratuvarlar için tasarlanmıştır. Hafifliği ve kompakt tasarımı sayesinde laboratuvarın her yerine sığar ve kolayca taşınabilir. Basit talimatlar içeren sezgisel kullanıcı arayüzü, çalışmanın çok kolay olmasını sağlar. DOSE IT özellikle kültür ortamlarını, tamponları veya diğer çözeltileri transfer etmek için idealdir.

MEDIACLAVE 10 / 30 Besiyeri Hazırlama Sistemi Integra

Hızlı, tekrarlanabilir ve güvenli besiyeri sterilizasyonu Agar ortamının hazırlanması günümüz laboratuvarlarında rutin bir görevdir. Genel olarak iş akışı bütün bileşenleri bir kapta birleştirip otoklav içerisinde sterilize etmektir. Ancak, bu prosedürün birçok dezavantajı vardır. İlk olarak, çok sayıda çalışma adımı medya hazırlığını çok zaman alır. İkincisi, sterilizasyon sıcaklığı genellikle yalnızca tek bir referans kapta kontrol edilir ve bunun sonucunda ısıya maruz kalma numuneden numuneye farklılık gösterebilir. Daha da kötüsü, şişelerdeki agar besiyeri sterilizasyon işlemi sırasında karıştırılamaz ve homojen bir karışım oluşmamış olur. Son olarak, besiyer ortamının dağıtma sıcaklıklarına soğutulması çok uzun zaman alır ve bu nedenle uzun süre yüksek bir sıcaklığa maruz kalır. Sonuç olarak, agar besiyerinin verimliliği zarar görebilir. INTEGRA, bu dezavantajları ortadan kaldıran özel bir medya otoklav sistemi tasarlamıştır. MEDIACLAVE, besiyeri formülasyonun ve sterilizasyonun tek bir adımda gerçekleştirildiği çok daha kısa bir hazırlık sürecine izin verir. Agar besiyerinin sıcaklığı tüm süreç boyunca hassas bir şekilde izlenir ve kontrol edilir. Sürekli karıştırma, tüm parti boyunca homojen sıcaklığı garanti eder ve verimli bir plakalı ısı eşanjörü hızlı soğutmayı kolaylaştırır. Tüm bu özellikler, agar ortamının aşırı ısıya maruz kalmasını önler ve böylece verimliliğini korumasını sağlar.

MEDIAJET Besiyeri Dağıtım Sistemi Integra

Başında beklemek zorunda olmadığınız ve güvenilir bir besiyeri dağıtım sistemi mi arıyorsunuz? Besiyerinizi petri kaplarına doldururken, steril bir çevre çok önemlidir. Bununla birlikte, petri kaplarına elle döküm yapıldığı zaman kontaminasyon riski göz ardı edilmemelidir. Peristaltik bir pompa kullansanız bile, petri kaplarına ve tüplere elle müdahale edildiği için sterilite tehlikeye girebilir. Buna ek olarak, çok sayıda petri kabının elle doldurulması çok özenli olunması gereken ve zaman alan bir işlemdir. INTEGRA Besiyeri Dağıtım Sistemi MEDIAJET, bu risklerin önüne geçmenize yardımcı olur. MEDIAJET, bir saat içinde 1100 petri kabına dağıtım yapabilir. Tam anlamıyla güvenilir ve başında durmak zorunda kalmadığınız bir kullanım sunar.  Dağıtım alanında bulunan UV lamba, petri kaplarının dolum noktasındaki kontaminasyonunu otomatik olarak engeller.