VIAFLO ASSIST

Otomotik Pipetleme Platformu

En iyi sonuçlar - eşsiz ergonomi!

Pipet tasarımı ve iyi pipet uygulaması, ergonomiyi ve pipetlemenin tekrarlanabilirliğini iyileştirmek için her zaman odaklanmıştır.

INTEGRA, VIAFLO ASSIST'in tasarımı için bu kritik faktörleri akılda tuttu, ancak çok kanallı pipetleri otomatik hale getirerek bir adım daha ileri gitti. Otomatik pipetlemeyi başlatmak için basitçe bir VIAFLO II elektronik pipetini VIAFLO ASSIST üzerine monte edin. Bu, seri seyreltme, plak doldurma ve reaktif ilavesi gibi uzun pipet protokollerinin tekrarlanabilirliğini arttırırken tekrarlayan gerinme yaralanmalarını (RSI) önler. 

Basitçe, herhangi bir INTEGRA VIAFLO II elektronik pipetini VIAFLO ASSIST pipet adaptörüne takın, bir pipetleme protokolü seçin ve çalıştır düğmesine basın. VIAFLO ASSIST, protokolü VIAFLO II elektronik pipetinden Bluetooth ile alacak ve istenilen uygulamayı otomatik olarak gerçekleştirecektir.

                                                              GENEL BAKIŞ

                                                  1) Dokunmatik yüzey arabirimi

                                                  2) Bluetooth iletişimi

                                                  3) Akıllı pipet adaptörü

                                                  4) Kompakt boyut

                                                  5) Tabak uyumluluğu

                                                  6) Rezervuar seçimi

OTOMATİK ÇOK KANALLI PİPETLEME

ERGONOMİ

Bir pipet ne kadar hafif ve dengeli olursa olsun, uzun süre pipetleme işlemleri fiziksel ve zihinsel olarak zorludur. Bazı adımlar her zaman elle gerçekleştirilmesi gerekirken, birçok pipetleme adımı otomatik hale getirilebilir.

VIAFLO ASSIST, manuel ve otomatik pipetleme görevleri arasında anında geçiş yapmanıza ve rutin pipetlemenizi azaltmanıza olanak tanır.

TUTARLI PİPETLEME

Pipetleme performansındaki başlıca sorun kaynağı insan hatalarıdır. Uç daldırma derinliği ve pipetleme açısı pipetleme performansı etkileyen en tipik parametrelerdir. VIAFLO ASSIST'in otomatik pipetleme kabiliyeti bu parametrelerin her zaman aynı olmasını ve tekrarlanabilirliğin artmasını sağlar. Ve, VIAFLO ASSIST hiçbir pipetleme hatası yapmaz!
SMART PİPET ADAPTÖRÜ

VIAFLO ASSIST'in pipet adaptörü sayesinde bütün VIAFLO II çok kanallı elektronik pipetleri kullanılabilir. Adaptörün genişliği, 8, 12 ve 16 kanallı pipetlerin sığabileceği şekilde ayarlanabilir. Pipetler 0.5-1250 μl'lik bir hacim aralığını kapsar.

PLAKA UYUMLULUĞU

6 kuyudan 384 kuyucuklara kadar plakalar kullanılabilir.  

BLUETOOTH İLETİŞİMİ
 
VIAFLO II pipeti ve VIAFLO ASSIST, Bluetooth üzerinden kablosuz bir şekilde iletişim kurmaktadır.

Pipetleme protokolleri pipetten VIAFLO ASSIST'e iletilir ve otomatik olarak gerçekleştirilir.KULLANICI ARAYÜZÜ

NAVİGASYON


Protokol kurulumu ve seçimi, pipetin sezgisel kullanıcı arabirimini kullanarak yapılır. Dokunmatik Çark ile son derece hızlı bir şekilde menüler arası gezinme ve ses ayarlamaları yapılabilir. Tek dokunuşla parmağınızı hareket ettirerek menülere ve ayarlara erişebilirsiniz.

PROTOKOL SEÇME

Önceden tanımlanmış üç protokol sayesinde hızlı bir şekilde pipetleme yapılabilir: Seri Seyreltme, Tekrarlanan Hacimli Dağıtım ve Değişken Hacimli Dağıtım. Daha detaylı pipetleme rutinleri için, kolayca özel programlar adım adım oluşturulabilir.GRIPTIPS

GripTipleri, daima sıkıca tutturulur ve mükemmel şekilde hizalanır. Artık pipet ipuçlarınızı vurarak takmak zorunda değilsiniz veya gevşemiş, düşen pipet uçları için endişelenmeniz gerekmez !
1) Loblar
2) O-Ring Conta
3) Kenarı Loblar üzerine oturur
4) Shoulder

GripTips'in kenarı (3), sıkıca tutturulmuş Multi-Lobların içine (1) geçecektir. Sonuç olarak, GripTips pipet uçları asla kazara düşmeyecektir.

Shoulder (4), ucun fazla sıkıştırılmasını önlemek için pozitif bir durma sağlar. Pipet uçları sadece o noktaya kadar takılabilir ve daha ileri gidemez. Bütün pipet uçlarının aynı yükseklikte olmasını sağlar. 

Teknik Bilgi

Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.

Boyutlar (G x D x Y) 34 cm x 36 cm x 40 cm   Güç Gereksinimleri 100 - 240 VAC, 50/60 Hz
Ağırlık 10 kg   Pipetleme teknolojisi Hava değişimi
Çalışma koşulları Sıcaklık: 5 ° C - 40 ° C
Nem: <% 85 yoğunlaşmayan
     

Uygulama

Seri seyreltmeleri otomatik olarak gerçekleştirin

Seri seyreltmeleri otomatik olarak gerçekleştirin

Seri seyreltmeler, yapılması gerekli birçok karıştırma adımından ötürü sıkıcı olabilir. VIAFLO ASSIST seri seyreltme protokollerini otomatik olarak yürütür. Kolayca karıştırma sayısını, karıştırma hızını ve karıştırma hacmini tanımlayın. Seri seyreltmeler genellikle plakayla dikey yönde gerçekleştirilir. Bu, daha fazla numunenin plakada yatay yada dikey olarak seyreltilmesine olanak sağlar.
Konsantre numune, bir reaktif rezervuarından, PCR tüp şeridinden ve plakanın kendisinden (örn., Birinci sütun) çekilebilir. Buna ek olarak, numune ayrıca VIAFLO ASSIST üzerine yerleştirilmeden ve protokole başlamadan önce harici bir kaynaktan pipetle aspire edilebilir.
Tekrarlayan Zorlayacı Yaralanma riskini yaşamadan mikro plakaları doldurun

Tekrarlayan Zorlayacı Yaralanma riskini yaşamadan mikro plakaları doldurun

Birden fazla tabak doldurmak zor bir görev olmayabilir, ancak yine de yorucudur. Pipetleme ergonomisini iyileştirmek için manuel pipetleme en aza indirilmelidir. VIAFLO ASSIST Tekrarlayan Zorlayıcı Yaralanma riskini yaşamadan mikro plakaları doldurmanıza yardımcı olur.
Numunelerin homojen dağılımı

Numunelerin homojen dağılımı

Konsantre numune, bir reaktif rezervuarından, PCR tüp şeridinden ve plakanın kendisinden çekilebilir. Opsiyonel bir karıştırma aşaması, numunenin homojen bir şekilde dağılımına yardımcı olur. Kesin bir sıvı transferi için ve pipet ucunda  hiçbir sıvı kalmadığından emin olmak için, son bir dokunuş gerçekleştirmek yaygın bir uygulamadır. VIAFLO ASSIST, kuyunun yan duvarında veya sıvının içinde dokunmaya izin verir.

Video

Foto Galeri

Dökümanlar