MEDIACLAVE 10 / 30

Besiyeri Hazırlama Sistemi

Hızlı, tekrarlanabilir ve güvenli besiyeri sterilizasyonu

Agar ortamının hazırlanması günümüz laboratuarlarında rutin bir görevdir. Tipik iş akışı bileşenleri bir şişeye eritip bir otoklav içerisinde sterilize etmektir. Bununla birlikte, bu prosedürün birçok dezavantajı vardır.

Birincisi, medya hazırlığın için gereken çok sayıda çalışma adımları zaman alır. İkincisi, sterilizasyon sıcaklığı genellikle tek bir referans konteynırda kontrol edilir ve sonuç olarak ısıya maruz kalma, numuneden numuneye farklılık gösterebilir. Şişelerin içindeki agar besiyeri, sterilizasyon işlemi sırasında karıştırılamaz - aksi halde homojen kalmasını garanti eder. Son olarak, dağıtım sıcaklığına kadar ortamın soğutulması çok uzun sürer ve bu nedenle uzun süre yüksek sıcaklıklara maruz kalır. Agar besiyerinin fertilitesi bozulabilir.

INTEGRA bu dezavantajları ortadan kaldıran özel bir medya sterilizatörü tasarladı. MEDIACLAVE, orta formülasyonun ve sterilizasyonun tek bir adımda gerçekleştirildiği çok daha kısa bir süreci sağlar. Agar ortamının sıcaklığı, tüm süreç boyunca tam olarak izlenir ve kontrol edilir. Sürekli karıştırma, bütün parti boyunca homojen bir sıcaklığı garanti eder ve etkili bir plakalı ısı eşanjörü hızlı soğutmayı kolaylaştırır. Tüm bu özellikler besiyerin aşırı ısıya maruz kalmasını engeller ve dolayısıyla fertilitesini korur. 

Teknik Bilgi

Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.

Kapasite MC 10: 1-10 litre
MC 30: 3-30 litre
  Boyutlar (G x D x Y) MC 10: 480 x 550 x 640 mm
MC 30: 1040 x 550 x 640mm
Ağırlık MC 10: 57 kg
MC 30: 85kg
     

Video

Foto Galeri

Dökümanlar