FIREBOY

Güvenli Bunzen Beki

Geleneksel Bunzen bekilerin rutin alev sterilizasyon çalışmaları için standart ekipman olarak yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, bir gaz dağıtım sistemine bağlı geleneksel Bunzen bekiler ile çalışma tehlikesi göz ardı edilmemelidir. 

INTEGRA tarafından geliştirilen FIREBOY Taşınabilir Güvenli Bunzen beki laboratuvarınızı koruyan, güvenli bir alternatiftir. FIREBOY sadece gaz sızıntısı tehlikesini önlemekle kalmaz, aynı zamanda istemeden bırakıldığında yangın veya yanık riskini azaltır. 

FLAMEBOY, bir düğmeye basarak piezo elektrikli ateşlemeyi sağlayan, taşınabilir, el tipi ve akü içermeyen Bunsen bekidir. Bir gaz kartuş adaptörü ile donatılmış olan FLAMEBOY taşınabilir ve herhangi bir gaz dağıtım sisteminden bağımsızdır ve el altında her yerde bulunur. Alevin boyutu ve sıcaklığı bir hava ve bir gaz regülatörü ile kolayca ayarlanabilir.

Özellikleri
1) Piezoelektrik ateşleme
Herhangi bir güç kaynağından veya bataryadan bağımsız acil ateşleme.
2) Ergonomik tasarım
FLAMEBOY kullanışlı tabancası tutma yeri, rahat tutma ve kullanma olanağı sunar.
3) Gaz bağlantıları ve kartuşlar için çeşitli gaz adaptörleri
Farklı gaz türleri ile uyumludur. Gaz kartuşu adaptörü varsa, FLAMEBOY herhangi bir gaz dağıtım sisteminden bağımsızdır ve gerektiğinde el altında.Gaz Kaynakları
Gaz kartuş adaptörlerine ek olarak, FLAMEBOY da bir gaz dağıtım sistemi veya gaz silindirine bağlanabilir ve laboratuarda sabit kurulum olarak kullanılabilir.
1) Sabit kurulum
2) Campingaz CV360
3) EXPRESS 444

Teknik Bilgi

Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.
 

Boyutlar (G x D x Y)
100 x 150 x 60 mm brülör başı olmadan   Max. Alev sıcaklığı 1200 ° C
Şarj edilebilir pil (isteğe bağlı) Tip: NiMH 3.6 V; 
Kapasite: en az 2000 mAh; 
Şarj süresi: 12 saat;
Çalışma süresi: 8 saat
  Nominal termal derecelendirme Propan / bütan gazı: 1,6 kW; 
Doğalgaz: 1,0 kW
Nominal gaz giriş basıncı Propan / bütan gazı: 50 mbar;
Doğalgaz: 20 mbar
  Ana Adaptör Giriş voltajı: 100 - 240 VAC, 50/60 Hz; 
Çıkış gerilimi: 9 VDC / 0.5 A

 

Video

Foto Galeri

Dokümanlar