MEDIAJET

Besiyeri Dağıtım Sistemi

Başında beklemek zorunda olmadığınız ve güvenilir bir besiyeri dağıtım sistemi mi arıyorsunuz?

Besiyerinizi petri kaplarına doldururken, steril bir çevre çok önemlidir. Bununla birlikte, petri kaplarına elle döküm yapıldığı zaman kontaminasyon riski göz ardı edilmemelidir. Peristaltik bir pompa kullansanız bile, petri kaplarına ve tüplere elle müdahale edildiği için sterilite tehlikeye girebilir. Buna ek olarak, çok sayıda petri kabının elle doldurulması özenli ve zaman alan bir işlemdir.

INTEGRA Besiyeri Dağıtım Sistemi MEDIAJET, bu risklerin önüne geçmenize yardımcı olur. MEDIAJET, bir saat içinde 1100 petri kabına dağıtım yapabilir. Tam anlamıyla güvenilir  ve başında durmak zorunda kalmadığınız bir kullanım sunar.  Dağıtım alanında bulunan UV lamba, petri kaplarının dolum noktasındaki kontaminasyonunu otomatik olarak engeller. 

MEDIAJET, çeşitli boyutlardaki petri kaplarına besiyeri dağıtmak için benzersiz bir esneklik sağlar. İki bölmeli petri kabı (biplate) veya çeşitli çap ve uzunlukta test tüplerine dolum yapılabilir. Ayrıca MEDIAJET laboratuvarda minimum tezgah alanı kaplar.KOLAY KULLANIM

Sezgisel kullanıcı arabirimi, MEDIAJET'in tüm işlevlerini kontrol etmeyi kolaylaştırır. Sistemin çalışması kolaylıkla anlaşılabilir şekilde tasarlanmıştır. Bütün işlevler ve istemler, metin olarak açıklanmaktadır.GÜVENİLİR OTOMASYON

Feed-In / Stack-Out teknolojisi ile MEDIAJET, güvenilir bir çalışmayı garanti eder. Petri kaplarının çapı veya şeklindeki tipik üretim değişiklikleri, dağıtım süreci boyunca aktif olarak yönlendirildikleri için sistem tarafından  kolaylıkla ele alınır. MEDIAJET'in optik çanak sensörleri, kullanıcı arabirimi düzeyinde bütün petri kabı markaları ile uyumludur ve rahatlıkla çalışır.

 
 
MEDYA MALİYETİNİN AZALTILMASI

MEDIAJET, besiyerin homojen dağılımını ve eşit bir yüzeyini sağlayan dahili bir "Agar Yayma Fonksiyonu"na sahiptir. Petri kabındaki besiyer düzeyini optimize etmeye yardımcı olur ve böylece medya maliyetlerinde önemli bir ölçüde azalma sağlar.


KONTAMİNASYON KAYNAKLARININ ORTADAN KALDIRILMASI

Petri kaplarının kalitesinde süreklilik ve tutarlılık sağlayabilmek için temiz bir çevre şarttır. Dolum haznesinin yüzeyi, etkili temizlemeye olanak tanıyan dirençli PE parçasından imal edilmiştir. MEDIAJET dağıtım işlemi sırasında petrilerin kapaklarının açıldığı rotorun uzunluğunda uzanan bir UV lambası ile donatılmıştır. UV Lamba, bulaşmaya karşı en savunmasız bölgede optimal bakterisidal etkinlik için güçlü 2.1 W UV-C radyasyon yayar.


 

SÜREÇ BELGELERİ VE DOĞRULANMASI

MEDIAJET, kalite kontrolünde bireysel ihtiyaçlarını desteklemek için gerekli tüm özellikleri sağlar. İşlemle ilgili tüm bilgiler standart bir harici yazıcı kullanılarak veya kişisel bir bilgisayara doğrudan aktarılarak belgelenebilir.
 
MEDIACLAVE ile bağlantılı olarak bu veriler gömülü yazıcısında da yazdırılabilir. MEDIACLAVE 10 veya MEDIACLAVE 30'a bağlıysa, MEDIAJET işlem verilerini içeren bir elektronik günlük dosyası oluşturulur.


PETRİ KAPLARININ ÜZERİNE BASIM 

İsteğe bağlı olarak farklı mürekkep püskürtmeli yazıcı bağlantı setleri mevcuttur. Üç farklı markanın mürekkep püskürtmeli yazıcı bağlantısına izin verir (MARKEM-IMAJE, LINX, Domino). Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcı sistemleri, alfanümerik metin, son kullanma tarihi / basım tarihi veya barkod gibi bilgileri petri kaplarına üzerine basım yapabilecek kapasitededir. 

Desteklenen tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılar patri kabının yan duvarına basım yapılabilmesine olanak sağlar. Alternatif olarak, tabaklar LINX 5900 (4900) mürekkep püskürtmeli yazıcı modülünü kullanarak tabaka üzerine astarlanabilir.

Teknik Bilgi

Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.
 

MEDIAJET dolum oranı Saatte 900 / 1100    Boyutlar (G x D ) 655 x 634 mm
TUBEFILLER dolum oranı 1000 tüp / saat (10 ml, 4 mm ID tüpünde)   Güç kaynağı 200 W, 100 - 200 V 50/60 Hz
Karusel kapasitesi 360/540 (90 mm Petri kapları)   Ağırlık 47.0 kg (Ana ünite)

Uygulama

 35, 60 ve 90 mm Petri Kaplarının Doldurulması

Ø 35, 60 ve 90 mm Petri Kaplarının Doldurulması

MEDIAJET vario, ile gelen dönüştürme kitini kullanarak Ø 90, Ø 60 veya Ø 35 mm besiyerinin doldurulmasına izin verir. Sadece birkaç dakika içinde, MEDIAJET vario istediğiniz Petri kap boyutunu doldurubilecek şekile dönüştürülebilir ve ayarlanabilir ve böylece medya hazırlama laboratuarınızda çok değerli esneklik sağlanmış olur.
Test Tüpü Doldurma

Test Tüpü Doldurma

TUBEFILLER seçeneği MEDIAJET'in işlevselliği için mükemmel bir uzantıdır. Otomatikleştirilmiş Petri kabını sadece bir dakika içinde bir test tüp dolgusuna dönüştürebilirsiniz.
Çeşitli çap ve uzunlukta test tüpleri için raflara sürekli olarak dağıtım yapılabilir. TUBEFILLER agar eğik çizgileri, et suyu kültürleri veya NaCl dilüsyonları üretimi de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için uygundur.
Biplate opsiyonlu MEDIAJET vario kullanımı

Biplate opsiyonlu MEDIAJET vario kullanımı

Gerekli besiyeri miktarı, iki bölmeli Petri tabakları kullanılarak azaltılabilir. Biplate opsiyonlu MEDIAJET vario, iki bölmeli Petri kaplarını otomatik olarak doldurmak için etkili ve güvenilir bir çözümdür.
Bağımsız Pompa İşlevi

Bağımsız Pompa İşlevi

Bu özellik, sıradışı ölçülerdeki petri kaplarını veya tüpleri doldururken özellikle faydalıdır. MEDIAJET pompası, tüplerin veya şişelerin el ile doldurulması gibi diğer uygulamalar için bağımsız olarak kullanılabilir. Dağıtıcı isteğe bağlı olarak mevcut ayak pedalı ile kolaylıkla tetiklenebilir.

Video

Foto Galeri

Dokümanlar