VACUSIP

Aspirasyon Sistemi

Şimdiye kadar, santrifüjleme adımlarından sonra süpernatantların aspirasyonu veya mikrotiter plakalardan yıkama solüsyonlarının çıkarılması esas olarak bir tuzak balonundan, temel bir aspirasyon aletinden ve harici bir vakum kaynağından oluşan kendinden yapılı sistemler tarafından gerçekleştirildi. Bu gibi kendi yapımı araçların kullanılması kolaylık, güvenlik ve verimlilik açısından büyük kısıtlamalara sahiptir. Farklı parçaların ayrı ayrı monte edilmesi gerekir, elleçleme hantaldır ve ev vakum sistemini kirletmek için önemli bir risk vardır.

Bu dezavantajları ortadan kaldırmak için INTEGRA uygun ve uygun fiyatlı sıvı atık bertarafı için taşınabilir bir aspirasyon sistemi olan VACUSIP'i geliştirmiştir. Küçük hacimli sıvıların aspirasyonu için entegre bir sessiz vakum pompası olan kompakt ve kullanıma hazır bir vakum aspirasyon sistemi. VACUSIP ile sıkıcı kullanım veya evinizin vakum sistemini kirletme riski konusunda artık endişelenmeniz gerekmiyor. 

VACUSIP, çok çeşitli sıvı atıkların bertaraf edilmesi için farklı bir çözüm sunar. Güvenilir ve sessiz bir pompaya sahiptir ve harici bir vakum kaynağından bağımsız olarak çalışmasını sağlar. Şarj edilebilir pil versiyonu istediğiniz yere taşıyabilme esnekliği sağlar. Benzersiz bir el operatörü, sıvı akışının ince ayarını sağlar ve çeşitli adaptörlere bağlanabilir.Taşınabilir ve Kompakt

 • VACUSIP küçük, kompakt ve her tezgah üstüne sığar.
 • Harici bir vakum kaynağından veya güç kaynağından bağımsız olması nedeniyle, gerektiğinde yeniden konumlandırılabilir.
 • Bir emniyet dolabında çalışırken, sadece minimum boru ve kablo arzu edilir. VACUSIP'deki şarj edilebilir pil nedeniyle, bir güç kaynağı kablosuna gerek yoktur.
 

Tek Kelimeyle Kullanışlı
 • VACUSIP, kullanıma hazır bir çözümdür. Kurulum veya ek ekipman gerekmez.
 • Entegre pompa sessiz çalışır ve vakum oluştuğunda otomatik olarak durur.
 • VACUSIP'in doldurulmuş bir toplama şişesinin değiştirilmesi temiz ve kullanışlıdır. Kapağı çıkarın ve doğrudan boşaltmak için boş bir cam şişe veya plastik bir şişe takın.
 • Çalışma alanını temiz ve düzenli tutmak için el operatörü entegre tutucuya yerleştirilebilir.
Çok yönlü
 • Silikon el operatörü, farklı parmak basıncını uygulayarak sıvı akışının düzenlenmesini sağlar.
 • Çok sayıda laboratuar konteynırıyla eşleşen farklı adaptörler mevcuttur

 
Güvenlik Aklımızda
 • Hidrofobik bir filtre, üniteyi aerosoller ve sıvılardan gelen hasar ve kirlilikten korur.
 • Kolayca dekontaminasyon için, sıvılarla temas eden tüm parçalar otoklavlanabilir. 

Teknik Bilgi

Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.
 

Vakum aralığı  -250 mbar ±% 20   Pil Li-Ion (şarj edilebilir)
Pompa debisi 2.3 ml / s (paslanmaz çelik ucu 40 mm ile)   Pil ile özerklik 5 gün ( günde 1 saat aspirasyon )
Boyutlar (Y x G x D) 25 x 120 x 162 mm; Toplam yükseklik: 345 mm    Filtre 0.45 um hidrofobik filtre
Ağırlık 500 gr (şişe olmadan)   Şişe GL45 kapaklı borosilikat, 500 ml

Video

Foto Galeri

Dokümanlar