ETHOS UP Yüksek Performanslı Mikrodalga Yakma Sistemi
 

ETHOS UP

Yüksek Performanslı Mikrodalga Yakma Sistemi

ETHOS UP, mikrodalga numune preparasyonu (parçalama) için Milestone'un ürettiği en gelişmiş ve kullanımı kolay sistemdir. Mikrodalga donanımı, kullanıcı ara yüzü, yakma sensörleri ve basınçlı kaplar arasında mükemmel bir entegrasyon sunar. ETHOS UP, Milestone’un mikrodalga numune hazırlama felsefesini tamamen içermektedir. Kapalı kap mikrodalga asit yakma (parçalama) için özel olarak tasarlanmış olup, verimlilik, güvenlik, kullanım kolaylığı, bağlantı, uzmanlık ve uygulama esnekliği sunar.


ETHOS UP Milestone'un "Toplam Mikrodalga Numune Hazırlama" vizyonunu içerir ve kapsamlı bir aksesuar seçeneği ile mikrodalga solvent ekstraksiyonu, organik ve inorganik sentez, protein hidrolizi ve vakum evaporasyonu için  kompakt ve üst düzey numune hazırlama çözümleri sunar.

  Milestone Connect & iPad

Yeni ETHOS UP sistemi ile eşsiz web tabanlı uygulama

  • Uygulama laboratuvar dışındayken cihazın kontrolü ve işlem sırasında her bir kabın uzaktan izlenmesini sağlar.
  • İstenildiğinde yeni ETHOS UP paketine iPad eklenerek her bir işlemde Connect deneyimi yaşanabilir.Yeni Yakma Rotorları

Yüksek kaliteli yakma ve numune hazırlama

  • ETHOS UP için hem yüksek kaliteli yakma (parçalama) hem de yüksek numune üretimi sunan iki yeni rotor mevcuttur. 
  • "Havalandır ve yeniden kapat" kapları, Milestone'un mikrodalga yakma teknolojisindeki liderliğinin temelidir. 
  • Bu patentli teknoloji (ABD Patenti 5,270,010) operatöre eşsiz güvenlik ve performans özellikleri sağlar.Kullanıcı Arayüzü
Dokunmatik ekranlı kolay kullanımlı tasarım

  • ETHOS UP okunması kolay, tam renkli, dokunmatik ekranlı kompakt bir terminal üzerinden kontrol edilir. 
  • Terminal, mikrodalga çalışmasının kolay kontrolünü sağlamak için, tamamen yeni ve kullanımı kolay, simge tabanlı, çok dilli bir yazılım çalıştırır.
 
 
 

Özellikler

En Büyük Paslanmaz Çelik Mikrodalga Kavitesi

En Büyük Paslanmaz Çelik Mikrodalga KavitesiMikrodalga kavitesi, hali hazırdaki en büyük hacim olan, 70 litreden fazla bir hacme sahiptir. Bu nedenle hem üretkenliği hem de örnek verimini artırarak, daha fazla numune yerine sahip yakma rotorları yerleştirilebilir. İkincisi, doğası itibariyle güvenliği artırır, çünkü daha büyük bir kavite, ani bir aşırı basınç durumunda, kaplardan kaçan gazları daha verimli bir şekilde içerir.
En Güçlü Mikrodalga Yakma Sistemi

En Güçlü Mikrodalga Yakma SistemiETHOS UP, toplam 1900 Watt için iki adet 950 Watt magnetronla donatılmıştır. Sistem ayrıca, mikrodalgaları kavite boyunca eşit bir şekilde dağıtan dönen bir difüzör kullanır. Bu difüzör ile birleştirilmiş yüksek güç, yüksek verimli rotorların çok hızlı ve eşit bir şekilde ısıtılmasını ve en zor numunelerin dahi tamamen yakılmasına imkan verir.
Maksimum Güvenlik İçin Basınca Duyarlı Kapı

Maksimum Güvenlik İçin Basınca Duyarlı KapıEk güvenlik için ETHOS UP, yenilikçi bir açılma ve kendi kendine kapanma mekanizmasına sahip tamamen paslanmaz çelik bir kapıya sahiptir. Kavitede ani bir aşırı basınç oluşması durumunda, hızlı ve güvenli bir basınç tahliyesi için kapı hafifçe açılır ve mikrodalga gücü anında kesilir. Hemen ardından kapı, mikrodalga kavitesini tekrar kapatarak geri çekilir. ETHOS UP en ileri teknoloji ve kullanımı kolay reaksiyon sensörleri ile donatılmıştır: her kaptaki gerçek sıcaklık mikrodalga çalışırken sürekli olarak kontrol terminalinde gösterilmektedir. 
EasyTEMP ile Sıcaklık Kontrolü

EasyTEMP ile Sıcaklık KontrolüBir yakma prosesinde, numunenin ayrışması sıcaklığa bağlıdır ve sıcaklık yakma kalitesini doğrudan etkiler. EasyTEMP temassız sensörü tüm numunelerin ve solüsyonların sıcaklığını doğrudan kontrol eder ve tüm kaplarda üstün güvenlikli tam bir yakma sağlamak için doğru bir sıcaklık geri bildirimi sağlar. Bu teknoloji, yerinde sıcaklık sensörünün hızlı ve doğru okunmasını bir kızılötesi sensörün esnekliği ile birleştirir. ETHOS UP yazılımı, her numune için yakma geçmişi izlenebilirliği ve sıcaklık ölçümü sağlar. Sıcaklık diyagramları ve profilleri gerçek zamanlı olarak gösterilir ve ETHOS UP terminaline kaydedilebilir. “Havalandır ve tekrar kapat” kap teknolojimiz ile birlikte, bu sensörler uçucu bileşik kaybı olmadan eksiksiz ve güvenli bir yakmayı garanti eder.
Milestone SafeVIEW ile Canlı İzleme

Milestone SafeVIEW ile Canlı İzlemeCihaz terminaline arayüzü bulunan yüksek çözünürlüklü dijital bir kamera olan Milestone safeVIEW, ETHOS UP’a entegre haldedir. Böylelikle kullanıcının, sistemin bütünüyle paslanmaz çelik kapısının güvenliği altında yakma işlemini izlemesine olanak tanınır. Tüm çalışmanın bir videosu gerçek zamanlı olarak gösterilir.
Zaman Kazanmak İçin Akıllı Yazılım

Zaman Kazanmak İçin Akıllı YazılımETHOS UP, tüm yakma parametrelerinin tam kontrolünü sağlayan, dokümantasyonu tamamlayan ve genel prosedürü geliştiren easyCONTROL yazılımı olan özel bir dokunmatik ekran terminaline sahiptir. Tüm ABD EPA yöntemleri de dahil olmak üzere yüzlerce uygulama ETHOS UP terminaline önceden yüklenmiştir ve bu da yöntem geliştirme ihtiyacını neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Laboratuvardaki iş akışını daha da kolaylaştırmak için ETHOS UP, yakma sürecinin gerçek durumunu gösteren arkadan aydınlatmalı bir logo ile donatılmıştır.

Video

Foto Galeri

Dokümanlar