VACUSAFE

Aspirasyon Sistemi

Biyolojik sıvıların güvenli şekilde atılması

Vakum sistemleri biyolojik laboratuarlarda biyolojik sıvı atığın emilmesi, toplanması ve bertaraf edilmesi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Tipik olarak, bir hortum vasıtasıyla bir su püskürtme pompasına bağlanan bir vakum balonundan oluşan "kendin yap" sistemleri, laboratuvarlarda bulunur. Bununla birlikte, bu kendinden yapılı sistemlerin bazı önemli dezavantajları vardır. Şişeyi boşaltmak sıkıcıdır ve bağlı Pasteur pipetleri kırılabilir ve operatöre zarar verebilir ve en kritik vakum kaynağı sıklıkla sıvı veya aerosol ile kontamine olur.

INTEGRA çok daha güvenli ve kullanıcı dostu bir alternatif olan VACUSAFE Aspirasyon Sistemini geliştirdi. VACUSAFE, biyolojik sıvı atıkları toplamak için güvenli ve verimli bir yol sağlayan kompakt, hepsi birarada laboratuvar vakum pompasıdır. Maksimum güvenlik için VACUSAFE, vakum kaynağı koruması, kırılmaya dayanıklı bir şişe ve şişeyi yerinde tutan güvenli bir stand ile donatılmıştır. 

VACUSAFE vakum pompası, toplama şişesi, taşma koruması ve filtreyi bir arada içeren bir sıvı emme sisteminde birleştirir. Böyle bir kapalı aspirasyon sistemi, biyolojik tehlikeli sıvıların güvenli bir şekilde toplanmasını sağlarken maksimum kişisel korunma yöntemi sunar.

Önce güvenlik - Kendinizi ve laboratuvarınızı koruyun

VACUSAFE ürün yelpazesi, belirli uygulamaların gereksinimlerine bağlı olarak farklı güvenlik seviyeleri sunmaktadır.

Tehlikeli sıvıların toplamı için VACUSAFE aşağıdaki güvenlik özelliklerini sağlar:

  • Vakum kontrollu entegre pompa
  • Damlalardan veya aerosollerden kaçınmak için kendiliğinden kapanan konektörler
  • Şişe dolduğunda algılayan seviye sensörü

VACUSAFE, Biyogüvenlik seviyesi 1, 2 ve 3 laboratuvarlarını, bulaşmış çözümleri tutmak için üretkenliği en üst düzeye çıkarmak, gürültüyü ve operasyonel sakıncaları en aza indirgemek için sıkı kullanıcı güvenlik kurallarına uymayı sağlar.Kullanıcı dostu - verimli aspirasyon görevleri için mükemmel çözüm

Sıvıların aspirasyonu gibi basit bir rutin görev, kurulumu ve kullanımı kolay, kullanıcı dostu bir ekipman gerektirir. VACUSAFE, çeşitli yönleriyle verimli aspirasyon için uygun bir araç haline getirir:

 
  • Hepsi bir arada sistem, gerekli tüm bileşenleri içerir
  • Basit operasyon - sadece açıp, istenen vakumu ayarlayın ve çalışmaya başlayın
  • Entegre pompa / valf, şişe vakum oluştuğunda otomatik olarak kapanır
  • Entegre pompanın gürültüsü 65 dB'nin (A) çok altında
  • Hızlı tüp konektörleri şişe çıkarmayı hızlandırır

Tüm sıvı aspirasyon görevleri için çok yönlü çözümler

VACUSAFE sisteminin çok yönlülüğüne katkıda bulunan önemli bir bileşen vakum aspirasyon aleti VACUBOY'dır, çünkü hemen hemen her laboratuar teknesinden sıvıların çıkarılması için farklı adaptörlerle donatılabilir.

Uygulama aralığı, ihtiyaçlara bağlı olarak vakum seviyesini ayarlama olanağı ile daha da genişletilir: bir santrifüj tüpünden veya 96-çukurlu plakadan üst fazların yumuşak bir şekilde çıkarılmasından büyük bir kültür şişesinin hızla boşaltılmasına kadar.

 

Teknik Bilgi


Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.
 

Vakum aralığı  -300 ila -600 mbar (ayarlanabilir) Boyutlar (Y x G x D) 53 x 18 x 32 cm
Pompa debisi 8 l / dak (hava)   Ağırlık 3,4 kg
Aspirasyon hızı 17 ml / s (aspirasyon pipeti)   Giriş gerilimi 100 - 240 VAC, 50/60 Hz
Gürültü emisyonu 1 m'de <50 dB (A)      

 

Video

Foto Galeri