Ethos X Gelişmiş Mikrodalga Ekstraksiyon Sistemi
 

Ethos X

Gelişmiş Mikrodalga Ekstraksiyon Sistemi

ETHOS X hem mikrodalga çözünürleştirme hem de çözücü ekstraksiyonunu aynı platformda yapmaya uygundur.
GC ve HPLC analizine verilen numunalar ön hazırlama gerektirir.Numune hazırlamada en önemli aşama istenilen bileşiğin numune matrisinden ekstraksiyonudur.Çoğu kişi 1879 da bulunan Soxhlet metodunu kullandığından, bu en az gelişmiş ve hataya açık analitik prsedürdür.Yeni Milestone ETHOS X gelişmiş mikrodalga ekstraksiyon sistemi GC, GC-MS ve HPLC numune hazırlamada günümüzde mevcut en iyi teknolojiyi sunar.

  • Yüksek numune verimliliği
  • Düşük işletim maliyeti
  • Etkili ve Tutarlı
  • Kolay Kullanım 

Çevre Uygulamaları için Gelişmiş Mikrodalga Ekstraksiyon Sistemi

Çevre uygulamalarında ETHOS X konsepti Dünya çapında binlerce laboratuvarın rutin çözücü ekstraksiyonu konusunda yardımcı olmak, onlara daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli entegre bir çözüm sunabilmektir.ETHOS X daha fazla numuneyi daha az zamanda işleyerek, diğer teknolojilerin kullandığından çok daha az çözücü kullanır.
US EPA ve ASTM metotlarına uygun olarak, kullanımı kolaydır ve minimum maliyetle  tutarlı sonuçların elde edilmesini sağlar. 
                  
                                                                                                    Süt ve Süt Ürünlerinde Mikrodalga ToplamYağ Tayini 


Geleneksel ekstraksiyon metotları emek yoğun ve  vakit alan metotlardır. Numune maktrisinden yağın alınması için çok fazla çözücü gerekmektedir, bu da yüksek maliyet demektir.
Örnek olarak, geleneksel yağ ekstraksiyonunda önceden ısıtılmış peynir için genellikle 3 saat gerekmektedir ve numune başına 100 ml çözücü gerekmektedir.Bu yüzden, standart yağ ekstraksiyonu metotları zaman ve maliyet olarak verimli değildir.Bundan başka, kullanılan çözücüler teknisyenler için zararlıdır.
Bu kısıtlarından üstesinden gelmek için, Milestone kimyagerlerin aynı anda 12 süt ve süt ürününü sadece 90 dakikada toplam yağ tayinini hızlı mikrodalga teknolojisi sayesinde, referans metotlara uygun sonuçlarla yapılmasına olanak sağlar. 
 

 
 


Doğal Ürünlerin Mikrodalga Yeşil Ekstraksiyon

Bitkilerden ya da baharatlardan uçucu yağ ve aroma ekstraksiyonu için analitik prosedür iki aşamadan oluşrur: buhar distilasyonu veya hidro distilasyon ile ekstraksiyon ve GC ya da GC-MS ile analiz. Analiz süresi sadece birkaç dakika sürerken, ekstraksiyon en az birkaç saat sürer. Bügun bile halen standart prosedür 1928’deki Clavenger metoduna dayanır! Bu 90 yıllık teknolojinin kısıtlarına karşı Milestone Doğal Ürünlerin Mikrodalga ile Yeşil Ekstraksiyonu için yeni Ethos X sistemini geliştirdi.
Uçucu yağlar ve aromalar için birbirine dönütürülebilen iki farklı içerikte olan Ethos X, eşsiz mikrodalga seçici ısıtma mekanizması avantajını kullanır.

Foto Galeri