ADP430 Dijital Otomatik Polarimetre
 

ADP430

Dijital Otomatik Polarimetre

  • Su banyosuyla kullanım
  • 200 mm'ye kadar tüp uzunluğu
  • Standart ICUMSA tüpleri
  • Sürekli veya tek adımda okuma
  • USP/EP/BP/JP'ye uygunluk (@ 589nm) 

ADP400 serisi polarimetreler, Xylem’in patentli dahili Peltier sıcaklık kontrol sistemi olan XPC ile veya XPC olmadan mevcuttur. Her iki model de maksimum 200 mm uzunluğunda standart ICUMSA polarimetre tüpleri kullanır.

Bu polarimetreler, "bakım gerektirmeyen" sarı LED ve girişim filtresi içeren Bellingham + Stanley’in öncülük ettiği, kendini kanıtlamış optikler içerir. Bir fotodiyot detektörü ile birlikte bu teknolojiler, yaygın olarak kullanılan sodyum (589nm) dalga boyunda 3.0 OD'ye kadar olan numunelerin okunmasına izin verir. ADP400 polarimetreleri açısal ve şeker ölçeklerine (ISS) sahiptir. İnvert şeker ve inversiyon (A-B) gösterimleri veya tüp uzunluğu ve konsantrasyonu, Spesifik Rotasyon (veya spesifik rotasyona girerken konsantrasyon) gibi diğer faktörleri uygularken kullanıcı ölçekleriyle ve endüstri standardı metotlarla programlanabilir. Bu esneklik onları Farmakopeye uygunluğun gerekli olduğu laboratuvarlarda kullanım için ideal kılmaktadır. ADP400 Serisi polarimetreler 0.001 açısal derece (° A) çözünürlüğe sahiptir ve ± 0.010 ° A doğrulukta okuma kapasitesine sahiptir. Ayrıca laboratuvar kontrollü koşullar altında çalışırken, ADP400 polarimetreleri 0.002 ° A'ye kadar mükemmel tekrarlanabilirlik sunar.

ADP400 Serisi polarimetreler ile sürekli ölçüm veya yeni “tek adım” modumuzda okuma yapabilirsiniz. Sürekli modda belirli bir süre boyunca bir okuma alınır ve bu sürenin sonunda stabilize edilmiş bir sonuç görüntülenir. Cihaz ve numune stabilitesini izlemek için mükemmeldir ve kullanıcıya elde edilen okuma için güven verir.

ADP400 Serisinin yeni “tek adım” modu, operatörün yorumu olmadan ayrı bir değerin sağlandığı, operatörün yorumlamasına izin verilmeyen çalışma prosedürlerini içeren farmasötik uygulamalar için idealdir.

ADP400 Serisi polarimetreler, tam renkli, 4 inch yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahiptir, bu da sonuçların operatör tarafından açıkça görülebilmesi anlamına gelir. Genişletilmiş bellek, 8000'den fazla ölçümün ve kaydedilmiş cihaz konfigürasyonu kaydının saklanabilmesini ve görüntülenmesini veya LIMS veya Güvenli PDF'ye çıktı alınmasını sağlar.

Cihazların kalibrasyonu ve konfigürasyonu bir parolayla korunabilir ve bunlara tuş takımı girişi ile veya rahatlık için tamamen yapılandırılabilir bir RFID etiketi kullanılarak erişilebilir. Bu, denetim tarihçesi ile birlikte, FDA düzenlemesi 21 CFR Bölüm 11 veya GLP'ye uygunluk gerektiren ortamlarda çalışabilmeyi sağlar.

ADP400 Serisi polarimetreler, harici depolama için barkod okuyucular, yazıcılar ve USB bellekleri gibi çevresel aygıtlara bağlanmayı kolaylaştıran bir dizi endüstri standardı arayüz içerir.

Teknik Bilgi

Genel Özellikler        
Ölçekler
Açısal Derece (° A) -355 to +355    
Uluslararası Şeker Ölçeği (° Z) -225 to +225    
Kullanıcı Ölçekleri / Metotları 100    
Çözünürlük
Açısal Derece (° A) 0.01 / 0.001 (seçilebilir)    
Uluslararası Şeker Ölçeği (° Z)      
Doğruluk
Açısal Derece (° A) ± 0.010    
Uluslararası Şeker Ölçeği (° Z) ± 0.030    
Hassasiyet (Tekrarlanabilirlik) *    
Açısal Derece (° A) ± 0.002    
Uluslararası Şeker Ölçeği (° Z) ± 0.005    
Kullanıcı Ölçekleri ve Metotları Kütüphanesi PHR-MEAN istatiksel, Spesifik Rotasyon, Konsantrasyon, İnversiyon (A-B), İnvert Şeker, Kullanıcı Tanımlı.
Okuma Zamanı Sürekli ölçüm ve gösterim veya tek adım (seçilebilir)  
Tüp Uzunluğu 10 ila 200 mm    
Numune Aydınlatma Sodyum (589 nm) Işık Yayan Diyot (100.000+ saat)  
Işın Çapı 4 mm      
Optik Yoğunluk 0.0 - 3.0 OD    
Cihaz Muhafazası Alüminyum tabanlı poliüretan köpük  
Arayüzler 1 x USB (A), 1 x USB (B), 1 x Ethernet, USB adaptörü ile RS232 (isteğe bağlı aksesuar)
Güç Cihaz: 24 V DC, ±% 5, < 2 A
Harici PSU: 100-240 V, 50-60 Hz (birlikte verilir)
 
   
Nem Aralığı < % 90 Bağıl Nem (yoğuşmasız)  
 
 
Sıcaklık ADP430 ADP450 (Peltier)
Kontrol Yok ya da harici su banyosu Patentli XPC Teknolojisi
Dengeleme Yok, ICUMSA, Kuvars veya Kullanıcı Tanımlı
Ölçüm aralığı 5-40 °C  15-35 °C
Sensör Doğruluğu ± 0.1 °C ± 0.1 °C
Stabilite Su Banyosuna bağlı ± 0.2 °C
Stabilite Kontrolleri Yok/Tek adımda gecikmeli Yok/gecikmeli veya akıllı kontrol

Video

Foto Galeri