Numune Hazırlama

Bran Duster

Kepek Temizleme Sistemi

Brabender Bran Duster ile ürününüzden istediğiniz verimi ve kül içeriğini elde edebilirsiniz. Hem un veriminin artar hemde kül içeriği tam olarak ayarlanabilir ve arttırılabilir. Unların kalite değerlendirmeleri fabrikada olduğu kadar etkili bir şekilde laboratuarda da yapılabilir. Bran Duster'ın standart tasarımı, 200 μm'lik örgülü bir elek içerir. İsteğe bağlı olarak diğer örgülü ebatlı elekler de mevcuttur. Bran Duster Kepek temizleyici sistemi Quadrumat Junior ve Quadrumat Senior Deirmenleri için yardımcı bir ekipmandır.

İncele

Break Mill SM4

Kırma Değirmeni

Frezeleme sisteminin özel tasarımı nedeniyle öğütülmeden ısıtma ve öğütme işlemi sırasında nem kaybı azaltılır. Bu nedenle SM4, örneğin nem belirlenmesi için numunelerin hazırlanması ve ayrıca protein veya yağ içeriğinin analizleri için çok uygundur.

İncele

Moisture Tester MT-CA

Nem Ölçüm Sistemi

MT-CA en geniş malzeme yelpazesinde tamamen otomatik nem ölçümü sağlar. MT-CA nem test cihazı ile bir defada on numuneyi birden analiz edebilirsiniz. Kalibrasyona, soğuma sürelerine ve numune miktarlarının tartılmasına gerek yoktur ve bu da muazzam zaman tasarrufu sağlar. Desikatörde soğutma sayesinde çarpık sonuçlar ve tartım hataları önlenir.İstenilen kuruma süresini rahatça seçebilirsiniz.

İncele

Quadrumat Junior/Senior Değirmen

Brabender Quadrumat Junior Değirmen

  • AACC 26-50 numaralı standarda uygun olarak un numuneleri hazırlayan dört valsli laboratuar değirmenidir.
  • 15-17 % rutubet değerindeki numuneleri 60-75 randıman aralığında öğütür.
  • Son valsden geçen numune döner eleğe gelerek hububat yapısındaki endosperm ve eksospermin en yüksek değerde ayrımı sağlanır.

Brabender Quadrumat Senior Değirme

İncele

Rotary Mill

Brabender Rotary Mill

  • Lifli malzemeler, kırılgan ve sert malzemeler için uygundur.
  • 4 aşamalı çelik kırıcılardan oluşan özel bir döner yapıya sahiptir.
  • Malzeme yüklemesi için üst haznesi bulunur.
  • Alt haznesine yerleştirilen değiştirilebilir elekleri sayesinde 0.5 / 1.0 / 1.5 / 2.0 / 3.0 / 4.0 / 5.0 mm farklı sınıflandırma yapmak kolaydır.

İncele

Sedimat Mill

Brabender Sedimat Mill

  • ICC 116&118 ve ISO 5529 numaralı standartlara göre L.Zeleny prensibine uygun şekilde sedimantasyon analizleri yapmak için kullanılan bir değirmendir.
  • Ürettiği un numunesi standartlarda istenen randıman, kül ve tanecik büyüklüğü değerleri ile tamamen uygundur.

İncele