GripTips 96 / 384

Pipet Uçları

Günlük kullandığınız pipet uçlarınız zaman zaman sızdıyor, düşüyor veya gevşemiyor mu? Bu laboratuvarlarda evrensel pipet uçlarının kullanılmasından kaynaklanan yaygın bir sorundur. Evrensel pipet uçlarının sıkıca yerleştirileblmesi için, uçların kenarını genişleten çekiçleme hareketi yapılması gerekir. Bu durum pipetlerde sızıntı yapabilir, hizalanma sorunları oluşturabilir ve hatta uçların tamamen düşmesine bile neden olabilir!

Bu nedenle INTEGRA pipetleri GripTip pipet uçlarıyla birlikte tasarlamıştır. GripTips pipet uçları bağlantı parçalarına zahmetsizce kenetlenir ve kolayca çıkartılır. Bu tasarım sayesinde pipet uçları mükemmel bir şekilde hizalanır. Böylece pipet ipuçlarınızı çekiçlemek zorunda kalmazsınız veya düşen pipet uçları sizi  endişelendirmez! 

Precise and consistent tip seal ensures that all tips on VIAFLO 96 and VIAFLO 384 are precisely at an identical height for reliable touch offs and consistent pipetting results. An additional tip straightness inspection process ensures all pipette tips access wells even when dispensing to a 384 well plate.GRIPTIP PIPETTE TIPS WHICH NEVER LEAK OR FALL OFF

GripTips'lerimizi INTEGRA pipetleri ile birlikte tasarlayarak, en güvenli pipet ucu bağlantısını sunan eşsiz, entegre bir sistem oluşturduk. Çekiçlemeden GripTips ipuçlarının gevşemesini, sızdırılmasını veya düşmesini önleyen pipet ucuna takılır.


GripTips'lerimizi INTEGRA pipetleri ile birlikte tasarlayarak, en güvenli pipet ucu bağlantısını sunan eşsiz, entegre bir sistem oluşturduk. Çekiçlemenize gerek olmadan GripTips pipet uçları gevşemez, sızdırmaz ve düşmez. 

EXTENDED LENGTH DESIGN

INTEGRA’s GripTips feature an extended length design enabling easy access into labware types such as tubes and deep well blocks.
The extended length design also reduces PCR cross contamination as the elongated tip prevents the pipette shaft from contacting the wall of the PCR tubes.


 GripTips Low Retention Pipet Uçları

Viskoz numuneler, deterjanlar ve diğer düşük yüzey gerilimi sıvıları, pipet ucu iç duvarında ince bir sıvı film oluşturan 
standart pipet uçlarıyla etkileşime girme eğilimindedir. Bu etki, değerli reaktiflerin kaybedilmesinin yanı sıra pipetlemehataları ve tutarsızlıklarına neden olur.

INTEGRA, yüksek hidrofobik özelliklere sahip Düşük Tutuşlu GripTips'i kalıplamak için 
eşsiz bir polipropilen karışımı kullanır. Düşük Tutuşlu Tutucu Uçlar, düşük yüzey gerilimli numunelerin yayılmasını ve uçların iç duvarını "ıslatmasını" önleyerek, maksimum sıvı geri kazanım için boncuklanma imkânı sağlar.

GripTip Farklı Ambalaj Seçenekleri

1) 96 ve 384 Fold Konfigürasyonuunda Tekli Insert Pipet Ucu Rakları
384 fold konfigürasyonu yerden tasarruf sağlar ve 16 kanallı pipetlerin pipet ucu takılmasında kolaylık sağlar2) GREEN Çevre Dostu Refill Sistemi
Çevre dostu bir dolum sistemi, mevcut uç raflarının tekrar kullanılmasına olanak tanır ve böylece plastik atıkları% 60 oranında azaltır.3) Otoklavlanabilir Bulk Pipet Ucu Paketleri
Ekonomik bir seçenektir ve pipet uçları otoklavlanabilir.


Denetlenmiş Kalite 

GripTip'lerimiz % 100 el değmemiş polipropilenden sıkı kontrol koşulları altında üretilmektedir. Tüm GripTips pipet uçlarımız RNase, DNaz, pirojenler, PCR inhibitörleri ve endotoksinler içermediğine dair sertifikalıdır.


 

Teknik Bilgi

GRIPTIPS FOR 96-CHANNEL PIPETTING HEADS       Reinforced racks and refills (300 µl and 1250 µl)

GRIPTIPS IN RACKS          The tip racks are reinforced to guarantee proper loading of the GripTips.
 

TIP SIZE COLOR CODE DESCRIPTION STERILE FILTER STERILE NON-STERILE
300 µl Green 5 racks of 96 tips 6435 6434 6433
1250 µl Blue 5 racks of 96 tips 6445 6444 6443
                                           

                                                              

GREEN CHOICE REFILLS

The GREEN CHOICE is a environmentally friendly packaging of GripTips. Each GREEN CHOICE contains five GripTip inserts of non-sterile GripTips to refill the current tip racks.
 
TIP SIZE COLOR CODE DESCRIPTION NON-STERILE
300 µl Green 5 inserts of 96 tips 6432
1250 µl Blue 5 inserts of 96 tips 6442

                                               

Video

Foto Galeri

Dokümanlar