MEDIACLAVE 10 / 30

Besiyeri Hazırlama Sistemi

Hızlı, tekrarlanabilir ve güvenli besiyeri sterilizasyonu

Agar ortamının hazırlanması günümüz laboratuarlarında rutin bir görevdir. Tipik iş akışı bütün bileşenleri bir şişede birleştirip otoklav içerisinde sterilize etmektir. Ancak, bu prosedürün birçok dezavantajı vardır.

İlk olarak, sayısız çalışma adımı medya hazırlığını çok zaman alıcı hale getirir. İkincisi, sterilizasyon sıcaklığı genellikle tek bir referans kabında kontrol edilir ve sonuçta ısıya maruz kalma numuneden numuneye farklılık gösterebilir. Daha da kötüsü, şişelerdeki agar besiyeri sterilizasyon işlemi sırasında karıştırılamaz ve homojen bir karışımın olma garantisini engeller. Son olarak, besiyer ortamının dağılma sıcaklıklarına soğutulması çok uzun zaman alır ve bu nedenle uzun süre yüksek bir sıcaklığa maruz kalır. Sonuç olarak, agar besiyerinin verimliliği zarar görebilir.

INTEGRA, bu dezavantajları ortadan kaldıran özel bir medya otoklav sistemi tasarladı. MEDIACLAVE, besiyeri formülasyonun ve sterilizasyonun tek bir adımda gerçekleştirildiği çok daha kısa bir hazırlık sürecene izin verir. Agar besiyerinin sıcaklığı tüm süreç boyunca hassas bir şekilde izlenir ve kontrol edilir. Sürekli karıştırma, tüm süreç boyunca homojen sıcaklığı garanti eder ve verimli ısı plakalısı hızlı soğutmayı kolaylaştırır. Tüm bu özellikler, agar ortamının aşırı ısıya maruz kalmasını önler ve böylece verimliliğini kormasını sağlar.
  

MediaClave ürün yelpazesi, 1 - 30 L kültür ortamının hızlı ve hasas bir şekilde hazırlanmasını sağlar. Sterilizasyon işlemi sırasında sıcaklık, zaman ve basıncın hassas kontrolü ve izlenmesi, sürekli yüksek kaliteyi garanti eder.

GÜVENLİK
MEDIACLAVE, kullanıcı ve çalışma ortamı için en yüksek güvenlik standartlarını garanti eden, basınç ve sıcaklık için bağımsız izleme sistemlerine sahiptir. Sistem kapağı, diğer tüm elektronik izleme sistemlerinin arıza yapması durumunda, otonom aşırı basınç emniyet valfi ve bir patlama diski ile donatılmıştır.

1) Ekleme Noktası
2) Aşırı Basınç Emniyet Valfi
3) Dağıtım Noktasi
4) Sıcaklık Probu Pt1000

HIZLI ISITMA VE HIZLI SOĞUTMA
Güçlü ısıtma temelleri hızlı medya işlemeye izin verir. Medya ortamının hızlı hazırlanması termal stresi en aza indirir ve kültür ortamının yüksek verimliliğini sağlar. 

Hızlı soğutma, verimli bir plakalı ısı eşanjörü ile sağlanır. Soğutma suyu sisteminin ve sterilizasyon odasının ayrılması, kültür ortamının soğutma suyu ile kirlenme ve kontamine olma riskini ortadan kaldırır.

1) Standart: Isınma, sterilizasyon ve dağıtım sıcaklığına kadar soğutma.
2) Çikolatalı agar: İlk sterilizasyon aşamasından sonra, kan eklenir ve ortam tekrar ısıtılır.
GÜVENİLİR STERİLİZASYON

Ayarlanabilir hıza ve ters dönüş yönüne sahip büyük ve güçlü manyetik karıştırıcı, geniş bir viskozite aralığında homojen besiyeri hazırlanmasını sağlar. Pt-1000 sıcaklık probu ve proses parametrelerinin mikroişlemci kontrolü, kültür ortamının tekrar üretilebilir ve tam olarak sterilize edilmesini sağlar.


DAĞITIM

 
MEDIACLAVE Besiyeri hazırlama sistemi, otomatik olarak MEDIAJET besiyeri dağıtım sistemine bir dağıtım hortumu ile hızlı ve kolay bir şekilde bağlanabilir. Alternatif olarak, DOSE IT peristaltik pompa ile daha küçük hacimlerde veya farklı şekillerdeki kapları doldurmak için kullanılabilir.
PROSES DOKÜMANTASYONU VE DEĞERLENDİRME


MEDIACLAVE sterilizasyon işlemi izlenebilir ve bir bilgisayarda bilgiler saklanabilir. Elektronik işlem dosyasına FDA (21 CFR Bölüm 11) / AB (GMP Ek 11) uyarınca dijital imza otomatik olarak eklenir. Tüm günlük dosyaları MEDIACLAVE USB portu kullanılarak da kaydedilebilir.

İsteğe bağlı olarak MediaClave sistemi yazıcı ile konfigüre edilmişse, çıktılar alınıp arşivlenebilir.

Teknik Bilgi

Ürün özelliklerinin hızlı bir genel görünümünü burada bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki katolog bölümünde bulabilirsiniz.

Kapasite MC 10: 1-10 litre
MC 30: 3-30 litre
  Boyutlar (G x D x Y) MC 10: 480 x 550 x 640 mm
MC 30: 1040 x 550 x 640mm
Ağırlık MC 10: 57 kg
MC 30: 85kg
     

Video

Foto Galeri

Dokümanlar