INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

COVID-19 krizi sırasında INTEGRA’nın likit transferi ürünleri portföyü, özellikle SARS-CoV-2 virüsü için test kapasitelerini hızlı bir şekilde artırma ihtiyacı içinde olan dünya çapındaki tanı laboratuvarlarında birçok moleküler tanılama iş akışında kullanılmaktadır. 

Özellikle pandemi dönemlerinde, iş akışlarında üretkenliği artırmak ve sonuçların tekrarlanabilirliğini iyileştirmek için esnek çözümlere yönelik artan bir ihtiyaç vardır. INTEGRA çözümlerimiz bu konuda başarılı olmanıza yardımcı olmak için uygundur.

VOYAGER aralıkları ayarlanabilir elektronik pipetler, hasta numunelerinin laboratuvar formatları arasında aktarılması için idealdir ve nükleik asit ekstraksiyonu ve PCR testi öncesinde birden fazla numunenin aynı anda yeniden formatlanmasını sağlar. Daha fazla esneklik ve iş akışının tam olarak otomasyonu için, pipetler ASSIST PLUS Pipetleme Robotu'na monte edilebilir. Böylelikle rutin pipetleme işlemlerinizi düzene koyabilir ve iş akışınızı ölçeklendirebilirsiniz. Ek olarak, VIAFLO 96/384 Otomatik Pipetleme Robotu, verimliliği artırmak için mükemmel bir seçenektir. Aynı anda 96 veya 384 kuyucuğa tampon çözelti veya numune eklemenize olanak tanır.

İşte, bu araçların iş akışınız için mükemmel olmasının 10 nedeni:

1- Yüksek verim, düşük yatırım maliyeti

Pipetleme işlemlerinde yüksek bir verimlilik yakalamanın ancak yüksek bir yatırım maliyetiyle elde edilebileceğini varsayabilirsiniz, ancak INTEGRA pipetleme çözümlerimiz için bu geçerli değil. Büyük likit işleme platformlarına ihtiyaç duymadan üretkenliğinizi ve sonuçlarınızın tekrarlanabilirliğini uygun maliyetlerle artırabilirsiniz. Nasıl mı? VOYAGER pipetinin sizin için ne kadar uygun maliyetli olabileceğini görmek için yatırım getirisi (ROI) hesaplayıcımızı deneyin. 

2- Kolay ölçek büyütme

INTEGRA cihazları, iş hacmi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Çok kanallı pipetlerinden birini ASSIST PLUS Pipetleme Robotu’yla tam otomasyona kolayca yükseltebilirsiniz. Bu, karmaşık bir sıvı işleme platformuna gerek kalmadan aynı sayıda personelle daha fazla numunenin işlenmesine olanak tanır. Ya da VIAFLO 96/384 ile 96 ve 384 numuneyi paralel olarak işleyebilirsiniz. Verimi daha da artırmak için, iş akışını paralel olarak çalışan çok sayıda uygun maliyetli iş istasyonunda gerçekleştirebilirsiniz.

3- Kolay kurulum

INTEGRA ürünlerinin kurulumu oldukça kolaydır. Cihazlar, kurulum süresini en aza indirmek için tamamen monte edilmiş olarak gönderilir. Kutudan çıkarıldıktan sonra 15 dakika içinde ilk kullanım için hazır hale getirilebilirler. Platformlar son derecede sezgisel olduğu için kullanıcılar sistemlerini kendileri kurup yapılandırabilir. COVID-19 salgını sırasında karantina kısıtlamaları altındayken çok yararlıdır.
 
4- Kompakt ve taşınabilir iş istasyonları

Tüm iş istasyonları, tehlikeli tanı numuneleriyle güvenli bir ortamda çalışmak için biyogüvenlik kabinlerine kolayca sığabilir. Ek olarak, küçük ayak izlerine sahip platformların kompakt yapısı, laboratuvarlar arasında taşınabilmelerini kolaylaştırarak, büyük ve hacimli cihazların yerine değerli laboratuvar alanının etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Özellikle COVID-19 testleri gibi acil projelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak oluşturulan yeni laboratuvarlar için alan kısıtlı olduğunda laboratuvar alanını verimli bir şekilde kullanmak büyük önem taşır.

5- Kullanıcı rehberliği

INTEGRA sistemlerinin kullanımı son derece sezgiseldir ve tüm platformlar arasında tek bir kullanıcı arayüzünü paylaşır. Bu, yeni ve mevcut kullanıcıların bilinmeyen iş akışları hakkında doğru ve hızlı bir şekilde eğitilmesine olanak tanır. Mümkün olduğunda, ekibimiz müşterilere uygulamalarını programlamaları için yardımcı olur, böylelikle platformu çalıştırıp işe başlamak çok kolaylaşır.

6- Stokta ve zamanında teslim

INTEGRA’nın iyi planlanmış tedarik zinciri lojistiği, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için üretimin hızlandırılmasına olanak tanır, böylece cihaz ve sistemler COVID-19 krizi gibi zorluklarda bile birkaç haftalık çok kısa teslim süreleriyle kullanılabilir.

7- Güvenilirlik

Numunelerin kontamine olması her laboratuvarın kabuslarından biridir. İşte bu nedenle INTEGRA GripTips Pipet Uçları, çok kanallı pipetlere aynı yükseklikte sıvı yüklemeyi garantileyen en güvenli uç bağlantısını sunan benzersiz, entegre bir sistem oluşturmak için INTEGRA pipetleme sistemleriyle birlikte tasarlanmıştır. GripTips pipet uçlarının kenarı Multi-Lob'ların üzerinden geçerek sıkıca takılırken, bir Shoulder ucun aşırı sıkılmasını önler. Böylece gevşek, sızıntı yapan veya düşen pipet uçları için endişelenmenize gerek kalmaz.

8- Kolay bakım ve servis

INTEGRA’nın kalibrasyon, onarım ve önleyici bakımı kapsayan servis ve bakım seçenekleri son derece güvenilirdir.  Deneyimli teknik ekibimiz, cihazlarınızın kullanım ömrü boyunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için bakım ve servis taleplerinizi en kısa sürede karşılar.

9- Bağımsız platformlar

Açık pipetleme platformları, farklı tedarikçilerden alınan kitlerin farklı iş akışları için kullanılmasını sağlar. Örneğin, bir ekstraksiyon protokolünün vakumlu filtrasyona mı yoksa manyetik boncuklara mı dayandığı önemli değildir. Bu, aynı zamanda laboratuvar malzemesi formatının değiştirilmesinin - örneğin 96'dan 384 kuyucuklu plakalara - kolayca yapılabileceği anlamına gelir. Bu esneklik, iş akışının kit eksikliği gibi sorunlar nedeniyle kesintiye uğramamasını sağlar.
 
10- Yaşam için sistemler

INTEGRA’nın esnek sistemleri, iş akışları arasında kullanılmadan bir köşede durmak yerine çok çeşitli laboratuvar görevlerinde kullanılabilir. INTEGRA ürün ailesi, farklı pipetlerin ve pipetleme kafalarının değiştirilebildiği, manuel, elektronik ve otomatik, tam esneklik sağlayan ve her uygulamayı daha kolay hale getiren çeşitli pipetleme çözümlerini içerir. Pipetleme ihtiyaçlarınıza hangi INTEGRA çözümünün uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Kaynak: https://www.integra-biosciences.com/global/en/stories/10-reasons-why-integra-products-speed-diagnostic-testing-and-research

Takip Et

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
YouTube

Paylaş

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bunları da beğenebilirsiniz!

Mikrodalga Yakma Sistemlerindeki Teflon Kaplar İçin İpuçları

Mikrodalga Yakma Sistemlerindeki Teflon Kaplar İçin İpuçları

İlk blog yazımı çok sevdiğim ve 2020 yılında kaybettiğimiz saygıdeğer hocam Prof. Dr. O. Yavuz ATAMAN’a adıyorum.

“Madem geldik Dünya’ya, çalışalım Kimya’ya” derdi Yavuz Hoca, analitik kimya zorlu ama hocamız eğlenceye çevirirdi. Belki bu yüzden kolaylaşırdı her şey…
  • 1 Mar 2022

Devamı...

Sudaki Safsızlıklar

Sudaki Safsızlıklar

Laboratuvarda kullanılan saf su, besleme suyu olarak içilebilir bir su kaynağından sağlanır, ancak bu besleme suyu, bilimsel verileri etkileyebilecek ve bozabilecek, çözelti veya süspansiyon halinde birçok madde içerebilir. 
  • 6 Şub 2022

Devamı...

Pipetler nasıl kullanılır

Pipetler nasıl kullanılır?

Pipetlerin doğru ve hassas bir şekilde çalışmasını etkileyen faktörler sadece pipet özellikleri, kalibrasyon, onarım ve bakım değil, aynı zamanda kullanıcının kendisidir. En iyi pipetleme uygulamalarını takip etmezseniz piyasadaki en doğru ve hassas pipetler bile hatalı sonuçlar verebilir. Bu blog yazısında pipetinizi doğru şekilde kullanmanızı sağlayacak ve pipetleme sonuçlarınızı uygular uygulamaz iyileştirecek 10 ipucunu paylaşacağız:
  • 27 Oca 2022

Devamı...

Kozmetik Endüstrisi için Microfluidizer Teknolojisinin Rolü

Kozmetik Endüstrisi için Microfluidizer Teknolojisinin Rolü

Microfluidizer® yüksek basınçlı homojenizatörleri/işlemcileri, kozmetik endüstrisindeki emülsiyon, krem, cilt bakım ürünleri, güneş kremi, makyaj malzemeleri, maskara, wax, ruj, koku, parfüm, esans gibi birçok ürünün üretim aşamalarındaki farklı zorluklar için çözümler sunar.
  • 11 Oca 2022

Devamı...

Hiçbir Paylaşımı Kaçırmayınİletişim Formu

Son paylaşımlar

Mikrodalga Yakma Sistemlerindeki Teflon Kaplar İçin İpuçları

Mikrodalga Yakma Sistemlerindeki Teflon Kaplar İçin İpuçları

Sudaki Safsızlıklar

Sudaki Safsızlıklar

Pipetler nasıl kullanılır

Pipetler nasıl kullanılır?

Kozmetik Endüstrisi için Microfluidizer Teknolojisinin Rolü

Kozmetik Endüstrisi için Microfluidizer Teknolojisinin Rolü

Su Saflaştırma Teknolojileri

Su Saflaştırma Teknolojileri

PCR Analizlerinizi Geliştirmek İçin İpuçları

PCR Analizlerinizi Geliştirmek İçin İpuçları

Sıvı Kromatografisi LC için Saf Suyun Önemi Nedir

Sıvı Kromatografisi (LC) için Saf Suyun Önemi Nedir?

Farmasötik Nanoteknoloji Fırsatlar ve Zorluklar

Farmasötik Nanoteknoloji: Fırsatlar ve Zorluklar

Pipetler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Pipetler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Antipsikotik İlaçlar İçin Rutin Analizlerin Geliştirilmesi

Antipsikotik İlaçlar İçin Rutin Analizlerin Geliştirilmesi

mRNA Teknolojisi ve Lipit Nanopartiküller ile İlgili Son Gelişmeler

mRNA Teknolojisi ve Lipit Nanopartiküller ile İlgili Son Gelişmeler

Kullanılmış Maskeler Mikroplastik Riski Oluşturuyor

Kullanılmış Maskeler Mikroplastik Riski Oluşturuyor

Nükleik Asitler Nasıl Saflaştırılır

Nükleik Asitler Nasıl Saflaştırılır?

Nükleik Asitlerin Saflık ve Konsantrasyonunun Belirlenmesi

Nükleik Asitlerin Saflık ve Konsantrasyonunun Belirlenmesi

Bir PCR Laboratuvarı Nasıl Kurulur

Bir PCR Laboratuvarı Nasıl Kurulur?

Nükleik Asit Ekstraksiyonu İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir

Nükleik Asit Ekstraksiyonu İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Protein Aktivitesinin Glikozilasyon Yoluyla Modifikasyonunun COVID19un Şiddetini Tahmin Etmek için Kullanılması

Protein Aktivitesinin Glikozilasyon Yoluyla Modifikasyonunun COVID-19’un Şiddetini Tahmin Etmek için Kullanılması

Biyofarmasötikler Nasıl Üretilir

Biyofarmasötikler Nasıl Üretilir?

Hücre Kültürü Çalışmalarında Saf Suyun Önemi Nedir

Hücre Kültürü Çalışmalarında Saf Suyun Önemi Nedir?

Doğal Bileşiklerin Saflaştırılması İçin Tavsiyeler

Doğal Bileşiklerin Saflaştırılması İçin Tavsiyeler

Antibiyotik Direncine Karşı Mücadelede Otomatik Pipetleme Robotlarının Kullanımı

Antibiyotik Direncine Karşı Mücadelede Otomatik Pipetleme Robotlarının Kullanımı

Covid19 Tanı Testlerinde Hücre Parçalanmasının Rolü

Covid-19 Tanı Testlerinde Hücre Parçalanmasının Rolü

ICPMS ve ICPOES analizlerinde saf suyun önemi nedir

ICP-MS ve ICP-OES analizlerinde saf suyun önemi nedir?

Flash kromatografi sistemlerinin bakımı nasıl yapılır

Flash kromatografi sistemlerinin bakımı nasıl yapılır?

Elektronik Pipetlerin Mikrobiyal Evrim Araştırmalarında Tarama için Kullanılması

Elektronik Pipetlerin Mikrobiyal Evrim Araştırmalarında Tarama için Kullanılması

Nanoemülsiyonlar CBD Yağını İçeceklere Karıştırmak

Nanoemülsiyonlar: CBD Yağını İçeceklere Karıştırmak

Laboratuvar için Farklı Saf Su Tipleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Laboratuvar için Farklı Saf Su Tipleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2021 için Kromatografi ve Rotary Evaporasyona Yönelik Kristal Küre Tahminleri

2021 için Kromatografi ve Rotary Evaporasyona Yönelik Kristal Küre Tahminleri

INTEGRA VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipetler Yardımıyla Yeni Nesil Bilim İnsanlarını Eğitmek

INTEGRA VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipetler Yardımıyla Yeni Nesil Bilim İnsanlarını Eğitmek

CBD Yağı Bazlı Nanoemülsiyonlar Üretmek için Kullanılan Yöntemler

CBD Yağı Bazlı Nanoemülsiyonlar Üretmek için Kullanılan Yöntemler

Hepatit B Enfeksiyonunu Önlemek için DNA Aşılarının Araştırılması

Hepatit B Enfeksiyonunu Önlemek için DNA Aşılarının Araştırılması

Gelin bu olağandışı yılı sıra dışı bir blog yazısıyla noktalayalım

Gelin bu olağandışı yılı sıra dışı bir blog yazısıyla noktalayalım!

Doğru Rezervuar ile Değerli Reaktiflerinizi Koruyun ve Tasarruf Edin

Doğru Rezervuar ile Değerli Reaktiflerinizi Koruyun ve Tasarruf Edin

Tanı Testleri için Kaliteli Enzimler Nasıl Oluşturulur

Tanı Testleri için Kaliteli Enzimler Nasıl Oluşturulur?

Papatya Çayındaki Ağır Metallerin Tespit Edilmesi

Papatya Çayındaki Ağır Metallerin Tespit Edilmesi

INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

Kararlı ve steril Propofol nasıl üretilir

Kararlı ve steril Propofol nasıl üretilir?

Kromatografi kolonları kuru doldurma dry packing yöntemiyle üç adımda nasıl doldurulur

Kromatografi kolonları kuru doldurma (dry packing) yöntemiyle üç adımda nasıl doldurulur?

Gıda Ambalajları için Yeşil Plastiklerin Geliştirilmesi

Gıda Ambalajları için Yeşil Plastiklerin Geliştirilmesi

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet Basel Üniversitesinde immünoloji araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet Basel Üniversitesi'nde immünoloji araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

Hücre parçalanması nedir ve bunun için hangi metotlar kullanılır

Hücre parçalanması nedir ve bunun için hangi metotlar kullanılır?

RFID teknolojisi kromatografi analizlerine nasıl yardımcı olur

RFID teknolojisi kromatografi analizlerine nasıl yardımcı olur?

Biyomimikri ArGeye Giden Doğal Yol

Biyomimikri: Ar-Ge'ye Giden Doğal Yol

Elektronik Pipet Kullanmak için 5 Neden

Elektronik Pipet Kullanmak için 5 Neden

Aşı Geliştirme Çalışmalarında Microfluidizer Teknolojisi Nasıl Kullanılır

Aşı Geliştirme Çalışmalarında Microfluidizer Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Kromatografi analizlerinde pik bölünmesi ve pik omuzlanması nasıl önlenir

Kromatografi analizlerinde pik bölünmesi ve pik omuzlanması nasıl önlenir?

Virüslerin Saptanması ve Karakterizasyonunda HPLCnin Rolü Nedir

Virüslerin Saptanması ve Karakterizasyonunda HPLC'nin Rolü Nedir?

Kozmetik ürünlerin etiketlerindeki maddeler nasıl elde edilir

Kozmetik ürünlerin etiketlerindeki maddeler nasıl elde edilir?

Aşı Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımında Lipid Nanopartiküllerin Kullanımı

Aşı Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımında Lipid Nanopartiküllerin Kullanımı

Microfluidizer İşlemcileri Aşı Üretimine Destek İçin Nasıl Kullanılır

Microfluidizer İşlemcileri Aşı Üretimine Destek İçin Nasıl Kullanılır?

COVID19 için PCR işlemlerinizi hızlandırın

COVID-19 için PCR işlemlerinizi hızlandırın

Kahvenizin içinde ne var

Kahvenizin içinde ne var?

Etiketler

Pipetleme Robotu   Tanı Testi   PCR   Covid-19   

Elektronik Pipet   Manuel Pipet   Integra   

Makaledeki ürünler

GRIPTIPS Pipet Uçları

GRIPTIPS Pipet Uçları

VIAFLO 96  384 Otomatik Pipetleme Robotu

VIAFLO 96 / 384 Otomatik Pipetleme Robotu

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet

VIAFLO ASSIST PLUS Pipetleme Robotu

VIAFLO ASSIST PLUS Pipetleme Robotu