INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

COVID-19 krizi sırasında INTEGRA’nın likit transferi ürünleri portföyü, özellikle SARS-CoV-2 virüsü için test kapasitelerini hızlı bir şekilde artırma ihtiyacı içinde olan dünya çapındaki tanı laboratuvarlarında birçok moleküler tanılama iş akışında kullanılmaktadır. 

Özellikle pandemi dönemlerinde, iş akışlarında üretkenliği artırmak ve sonuçların tekrarlanabilirliğini iyileştirmek için esnek çözümlere yönelik artan bir ihtiyaç vardır. INTEGRA çözümlerimiz bu konuda başarılı olmanıza yardımcı olmak için uygundur.

VOYAGER aralıkları ayarlanabilir elektronik pipetler, hasta numunelerinin laboratuvar formatları arasında aktarılması için idealdir ve nükleik asit ekstraksiyonu ve PCR testi öncesinde birden fazla numunenin aynı anda yeniden formatlanmasını sağlar. Daha fazla esneklik ve iş akışının tam olarak otomasyonu için, pipetler ASSIST PLUS Pipetleme Robotu'na monte edilebilir. Böylelikle rutin pipetleme işlemlerinizi düzene koyabilir ve iş akışınızı ölçeklendirebilirsiniz. Ek olarak, VIAFLO 96/384 Otomatik Pipetleme Robotu, verimliliği artırmak için mükemmel bir seçenektir. Aynı anda 96 veya 384 kuyucuğa tampon çözelti veya numune eklemenize olanak tanır.

İşte, bu araçların iş akışınız için mükemmel olmasının 10 nedeni:

1- Yüksek verim, düşük yatırım maliyeti

Pipetleme işlemlerinde yüksek bir verimlilik yakalamanın ancak yüksek bir yatırım maliyetiyle elde edilebileceğini varsayabilirsiniz, ancak INTEGRA pipetleme çözümlerimiz için bu geçerli değil. Büyük likit işleme platformlarına ihtiyaç duymadan üretkenliğinizi ve sonuçlarınızın tekrarlanabilirliğini uygun maliyetlerle artırabilirsiniz. Nasıl mı? VOYAGER pipetinin sizin için ne kadar uygun maliyetli olabileceğini görmek için yatırım getirisi (ROI) hesaplayıcımızı deneyin. 

2- Kolay ölçek büyütme

INTEGRA cihazları, iş hacmi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Çok kanallı pipetlerinden birini ASSIST PLUS Pipetleme Robotu’yla tam otomasyona kolayca yükseltebilirsiniz. Bu, karmaşık bir sıvı işleme platformuna gerek kalmadan aynı sayıda personelle daha fazla numunenin işlenmesine olanak tanır. Ya da VIAFLO 96/384 ile 96 ve 384 numuneyi paralel olarak işleyebilirsiniz. Verimi daha da artırmak için, iş akışını paralel olarak çalışan çok sayıda uygun maliyetli iş istasyonunda gerçekleştirebilirsiniz.

3- Kolay kurulum

INTEGRA ürünlerinin kurulumu oldukça kolaydır. Cihazlar, kurulum süresini en aza indirmek için tamamen monte edilmiş olarak gönderilir. Kutudan çıkarıldıktan sonra 15 dakika içinde ilk kullanım için hazır hale getirilebilirler. Platformlar son derecede sezgisel olduğu için kullanıcılar sistemlerini kendileri kurup yapılandırabilir. COVID-19 salgını sırasında karantina kısıtlamaları altındayken çok yararlıdır.
 
4- Kompakt ve taşınabilir iş istasyonları

Tüm iş istasyonları, tehlikeli tanı numuneleriyle güvenli bir ortamda çalışmak için biyogüvenlik kabinlerine kolayca sığabilir. Ek olarak, küçük ayak izlerine sahip platformların kompakt yapısı, laboratuvarlar arasında taşınabilmelerini kolaylaştırarak, büyük ve hacimli cihazların yerine değerli laboratuvar alanının etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Özellikle COVID-19 testleri gibi acil projelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak oluşturulan yeni laboratuvarlar için alan kısıtlı olduğunda laboratuvar alanını verimli bir şekilde kullanmak büyük önem taşır.

5- Kullanıcı rehberliği

INTEGRA sistemlerinin kullanımı son derece sezgiseldir ve tüm platformlar arasında tek bir kullanıcı arayüzünü paylaşır. Bu, yeni ve mevcut kullanıcıların bilinmeyen iş akışları hakkında doğru ve hızlı bir şekilde eğitilmesine olanak tanır. Mümkün olduğunda, ekibimiz müşterilere uygulamalarını programlamaları için yardımcı olur, böylelikle platformu çalıştırıp işe başlamak çok kolaylaşır.

6- Stokta ve zamanında teslim

INTEGRA’nın iyi planlanmış tedarik zinciri lojistiği, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için üretimin hızlandırılmasına olanak tanır, böylece cihaz ve sistemler COVID-19 krizi gibi zorluklarda bile birkaç haftalık çok kısa teslim süreleriyle kullanılabilir.

7- Güvenilirlik

Numunelerin kontamine olması her laboratuvarın kabuslarından biridir. İşte bu nedenle INTEGRA GripTips Pipet Uçları, çok kanallı pipetlere aynı yükseklikte sıvı yüklemeyi garantileyen en güvenli uç bağlantısını sunan benzersiz, entegre bir sistem oluşturmak için INTEGRA pipetleme sistemleriyle birlikte tasarlanmıştır. GripTips pipet uçlarının kenarı Multi-Lob'ların üzerinden geçerek sıkıca takılırken, bir Shoulder ucun aşırı sıkılmasını önler. Böylece gevşek, sızıntı yapan veya düşen pipet uçları için endişelenmenize gerek kalmaz.

8- Kolay bakım ve servis

INTEGRA’nın kalibrasyon, onarım ve önleyici bakımı kapsayan servis ve bakım seçenekleri son derece güvenilirdir.  Deneyimli teknik ekibimiz, cihazlarınızın kullanım ömrü boyunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için bakım ve servis taleplerinizi en kısa sürede karşılar.

9- Bağımsız platformlar

Açık pipetleme platformları, farklı tedarikçilerden alınan kitlerin farklı iş akışları için kullanılmasını sağlar. Örneğin, bir ekstraksiyon protokolünün vakumlu filtrasyona mı yoksa manyetik boncuklara mı dayandığı önemli değildir. Bu, aynı zamanda laboratuvar malzemesi formatının değiştirilmesinin - örneğin 96'dan 384 kuyucuklu plakalara - kolayca yapılabileceği anlamına gelir. Bu esneklik, iş akışının kit eksikliği gibi sorunlar nedeniyle kesintiye uğramamasını sağlar.
 
10- Yaşam için sistemler

INTEGRA’nın esnek sistemleri, iş akışları arasında kullanılmadan bir köşede durmak yerine çok çeşitli laboratuvar görevlerinde kullanılabilir. INTEGRA ürün ailesi, farklı pipetlerin ve pipetleme kafalarının değiştirilebildiği, manuel, elektronik ve otomatik, tam esneklik sağlayan ve her uygulamayı daha kolay hale getiren çeşitli pipetleme çözümlerini içerir. Pipetleme ihtiyaçlarınıza hangi INTEGRA çözümünün uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Kaynak: https://www.integra-biosciences.com/global/en/stories/10-reasons-why-integra-products-speed-diagnostic-testing-and-research

Takip Et

Facebook
Twitter
linkedin
Instagram
YouTube

Paylaş

Facebook
Twitter
linkedin

Bunları da beğenebilirsiniz!

Papatya Çayındaki Ağır Metallerin Tespit Edilmesi

Papatya Çayındaki Ağır Metallerin Tespit Edilmesi

Grafen bazlı bir elektrokimyasal sensör cihazı, papatya çayındaki kontaminantları tespit etmek için hızlı, uygun maliyetli ve doğru yeni bir yol sunarak tüketicilerin zarar görmesini engellemeye yardımcı olabilir.
 • 17 Kas 2020

Devamı...

Kararlı ve steril Propofol nasıl üretilir

Kararlı ve steril Propofol nasıl üretilir?

Pandemi dünya çapında devam ederken, COVID-19 nedeniyle hastanede tedavi edilen hastalar için terapötik ilaçlara olan talep de sürüyor.
 • 13 Eki 2020

Devamı...

Kromatografi kolonları kuru doldurma dry packing yöntemiyle üç adımda nasıl doldurulur

Kromatografi kolonları kuru doldurma (dry packing) yöntemiyle üç adımda nasıl doldurulur?

Kromatografi uygulamanız yeniden kullanılabilir cam kolonlara izin veriyorsa, bunları doğru şekilde doldurduğunuzdan ve yeniden doldurduğunuzdan emin olmanız gerekir. 
 • 6 Eki 2020

Devamı...

Gıda Ambalajları için Yeşil Plastiklerin Geliştirilmesi

Gıda Ambalajları için Yeşil Plastiklerin Geliştirilmesi

Araştırmacılar, ambalajlı kümes hayvanı ürünlerinin raf ömrünü uzatma ve sağlık risklerini azaltma potansiyeline sahip yeni bir biyobozunur (biodegradable) film üretiyor.

 
 • 29 Eyl 2020

Devamı...

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet Basel Üniversitesinde immünoloji araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet Basel Üniversitesi'nde immünoloji araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

Basel Üniversitesi Biyotıp Bölümü, nörobiyoloji, enfeksiyon ve bağışıklık, kanser, kök hücre biyolojisi ve rejeneratif tıp gibi bir dizi önemli araştırma alanında uzmanlaşmış durumda. 
 • 22 Eyl 2020

Devamı...

Hücre parçalanması nedir ve bunun için hangi metotlar kullanılır

Hücre parçalanması nedir ve bunun için hangi metotlar kullanılır?

Bu blog yazısında, Microfluidizer Teknolojisi için önemli bir uygulama olan hücre parçalanması ile ilgili bazı temel bilgileri ele alıyoruz.
 • 15 Eyl 2020

Devamı...

RFID teknolojisi kromatografi analizlerine nasıl yardımcı olur

RFID teknolojisi kromatografi analizlerine nasıl yardımcı olur?

Birçoğumuz aynı anda 20 deneyi birden yapmak, meslektaşlarımızla laboratuvar ekipmanlarını paylaşmak ve numunelerin karışması gibi felaketlerle başa çıkmak durumundayız. Ancak her gün yaşanan bu streslerle başa çıkmanıza yardımcı olacak yollar var. 
 • 8 Eyl 2020

Devamı...

Biyomimikri ArGeye Giden Doğal Yol

Biyomimikri: Ar-Ge'ye Giden Doğal Yol

Bilim insanları ve mühendisler, basitten karmaşığa çok çeşitli sorunlara çözüm bulmak için genellikle doğaya bakarlar. 
 • 1 Eyl 2020

Devamı...

Elektronik Pipet Kullanmak için 5 Neden

Elektronik Pipet Kullanmak için 5 Neden

Manuel pipetler laboratuvarlar için harika araçlardır, ancak elektronik pipetlerin ne kadar faydalı olabileceğini gerçekten biliyor musunuz?
 • 25 Ağu 2020

Devamı...

Aşı Geliştirme Çalışmalarında Microfluidizer Teknolojisi Nasıl Kullanılır

Aşı Geliştirme Çalışmalarında Microfluidizer Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Aşı adjuvanları, lipid nanopartiküller (LNP'ler) ve protein antijenlerinin üretimi için hücre parçalanması Microfluidizer işlemcileri kullanılarak gerçekleştirilen üç temel ve iyi bilinen aşı uygulamasıdır.
 • 18 Ağu 2020

Devamı...

Kromatografi analizlerinde pik bölünmesi ve pik omuzlanması nasıl önlenir

Kromatografi analizlerinde pik bölünmesi ve pik omuzlanması nasıl önlenir?

Pik bölünmesi (peak splitting) ve pik omuzlanması (peak fronting) yüzünden geceleri gözünüze uyku girmiyor mu?

Mükemmel kromatogram piklerinin yalnızca güzel birer hayal olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aslında onları gerçekten elde edebilirsiniz! Kromatogramınızı bozabilecek birkaç çirkin pik türünü ele almanın zamanı geldi. Talihsiz birer kromatogram fenomeni olan pik omuzlanması (peak fronting) ve pik bölünmesi (peak splitting) durumlarından güzel pikler elde etmek üzere nasıl kurtulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.


 
 • 6 Ağu 2020

Devamı...

Virüslerin Saptanması ve Karakterizasyonunda HPLCnin Rolü Nedir

Virüslerin Saptanması ve Karakterizasyonunda HPLC'nin Rolü Nedir?

HPLC, aşıların geliştirilmesinde viral partiküllerin miktarının belirlenmesi ve karakterizasyonunun yanında hastalığın epidemiyolojisine bakarken farklı viral serotiplere karşılık gelen proteinlerin tanımlanması ve karakterizasyonu için de yaygın olarak kullanılan bir metottur. Bu teknikler nasıl çalışır? Bu tekniklerin, kullanılan en önemli çözücü olan saf su düşünüldüğünde, mümkün olan en doğru sonuçları vermelerini nasıl sağlayabiliriz?
 • 4 Ağu 2020

Devamı...

Kozmetik ürünlerin etiketlerindeki maddeler nasıl elde edilir

Kozmetik ürünlerin etiketlerindeki maddeler nasıl elde edilir?

Hiç fondöteninizin temel yapısını merak ettiniz mi? Ya da organik el kreminizin içindekiler etiketindeki maddeleri?
 • 7 Tem 2020

Devamı...

Aşı Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımında Lipid Nanopartiküllerin Kullanımı

Aşı Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımında Lipid Nanopartiküllerin Kullanımı

Lipid Nanopartiküllerin iletim sistemleri üzerindeki etkilerine ve bir iletim sistemi olarak LNP'lerin faydalarına genel bir bakış...
 
 • 8 Haz 2020

Devamı...

Microfluidizer İşlemcileri Aşı Üretimine Destek İçin Nasıl Kullanılır

Microfluidizer İşlemcileri Aşı Üretimine Destek İçin Nasıl Kullanılır?

En yaygın olarak kullanılan adjuvanların bazıları su içindeki yağ nano emülsiyonlarıdır.  Bu adjuvanlar, pandemik aşılar için idealdir çünkü antikor tepkileri iyi anlaşılmış ve güvenlidirler.
 • 30 Mar 2020

Devamı...

COVID19 için PCR işlemlerinizi hızlandırın

COVID-19 için PCR işlemlerinizi hızlandırın

Yeni Korona Virüs SARS-CoV-2'nin (COVID-19) ortaya çıkışı ve dünya çapındaki salgın, COVID-19 için hasta örneklerini test eden laboratuvarlara olan ihtiyacı benzeri görülmemiş biçimde artırarak, bilim insanlarını giderek artan COVID-19 test örnekleri ve iş yüküyle karşı karşıya bıraktı. 
 • 25 Mar 2020

Devamı...

Kahvenizin içinde ne var

Kahvenizin içinde ne var?

Kahve içmek, sağlıkla ilgili bir dizi fayda ile ilişkilendirilmektedir fakat işleme yöntemleri, kahvenin biyoaktif bileşik profili ve antioksidan aktivitesini etkileyebilir. Yeni bir çalışma buhar uygulamasının kavrulmuş kusurlu kahve çekirdekleri üzerindeki etkilerini araştırıyor.
 • 13 Ara 2019

Devamı...

Hiçbir Paylaşımı Kaçırmayınİletişim Formu

Son paylaşımlar

Papatya Çayındaki Ağır Metallerin Tespit Edilmesi

Papatya Çayındaki Ağır Metallerin Tespit Edilmesi

INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

Kararlı ve steril Propofol nasıl üretilir

Kararlı ve steril Propofol nasıl üretilir?

Kromatografi kolonları kuru doldurma dry packing yöntemiyle üç adımda nasıl doldurulur

Kromatografi kolonları kuru doldurma (dry packing) yöntemiyle üç adımda nasıl doldurulur?

Gıda Ambalajları için Yeşil Plastiklerin Geliştirilmesi

Gıda Ambalajları için Yeşil Plastiklerin Geliştirilmesi

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet Basel Üniversitesinde immünoloji araştırmalarını nasıl hızlandırıyor

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet Basel Üniversitesi'nde immünoloji araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

Hücre parçalanması nedir ve bunun için hangi metotlar kullanılır

Hücre parçalanması nedir ve bunun için hangi metotlar kullanılır?

RFID teknolojisi kromatografi analizlerine nasıl yardımcı olur

RFID teknolojisi kromatografi analizlerine nasıl yardımcı olur?

Biyomimikri ArGeye Giden Doğal Yol

Biyomimikri: Ar-Ge'ye Giden Doğal Yol

Elektronik Pipet Kullanmak için 5 Neden

Elektronik Pipet Kullanmak için 5 Neden

Aşı Geliştirme Çalışmalarında Microfluidizer Teknolojisi Nasıl Kullanılır

Aşı Geliştirme Çalışmalarında Microfluidizer Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Kromatografi analizlerinde pik bölünmesi ve pik omuzlanması nasıl önlenir

Kromatografi analizlerinde pik bölünmesi ve pik omuzlanması nasıl önlenir?

Virüslerin Saptanması ve Karakterizasyonunda HPLCnin Rolü Nedir

Virüslerin Saptanması ve Karakterizasyonunda HPLC'nin Rolü Nedir?

Kozmetik ürünlerin etiketlerindeki maddeler nasıl elde edilir

Kozmetik ürünlerin etiketlerindeki maddeler nasıl elde edilir?

Aşı Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımında Lipid Nanopartiküllerin Kullanımı

Aşı Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımında Lipid Nanopartiküllerin Kullanımı

Microfluidizer İşlemcileri Aşı Üretimine Destek İçin Nasıl Kullanılır

Microfluidizer İşlemcileri Aşı Üretimine Destek İçin Nasıl Kullanılır?

COVID19 için PCR işlemlerinizi hızlandırın

COVID-19 için PCR işlemlerinizi hızlandırın

Kahvenizin içinde ne var

Kahvenizin içinde ne var?

Etiketler

Pipetleme Robotu   Tanı Testi   PCR   Covid-19   

Elektronik Pipet   Manuel Pipet   Integra   

Makaledeki ürünler

GRIPTIPS Pipet Uçları

GRIPTIPS Pipet Uçları

VIAFLO 96 384 Otomatik Pipetleme Robotu

VIAFLO 96 / 384 Otomatik Pipetleme Robotu

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet

VOYAGER Aralıkları Ayarlanabilir Elektronik Pipet

VIAFLO ASSIST PLUS Pipetleme Robotu

VIAFLO ASSIST PLUS Pipetleme Robotu