Kozmetik Endüstrisi için Microfluidizer Teknolojisinin Rolü

Microfluidizer® yüksek basınçlı homojenizatörleri/işlemcileri, kozmetik endüstrisindeki emülsiyon, krem, cilt bakım ürünleri, güneş kremi, koku, parfüm, esans gibi birçok ürünün üretim aşamalarındaki farklı zorluklar için çözümler sunar. Günümüzün kozmetik tüketicilerinin yüksek performanslı ürünler talep ettiğini ve tüketicilerin rekabetçi kalabilmek için emsallerinin tavsiyelerine büyük ölçüde güvendiği bir çağda kozmetik şirketlerinin her zamankinden daha fazla üstün ürünler sunması gerektiğini anlıyoruz. Bu gerçeği desteklemek için, Microfluidizer® teknolojimiz yalnızca gelişmiş ürün hizmeti için ideal partikül boyutunun işlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda şirketteki uzmanlardan oluşan ekibimiz, müşterilerimizle birlikte çalışarak ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olacak doğru modeli seçmelerini sağlar. benzersiz ürünler Servis mühendislerimiz, makinenizin yıllarca en üst düzey performans için kurulu ve bakımlı olmasını sağlayacaktır.

Microfluidizer® teknolojisi, partikül boyutunun optimum seviyede küçültülmesini ve uniform (homojen) bir dağılımı hassas bir şekilde kontrol ederek kozmetik ürünlerinin kalite ve stabilitesinin artırılmasına ve böylelikle, bu ürünlerin daha yüksek bir rekabet gücü kazanmasına yardımcı olur.

Kozmetik Üretiminde Farklı Ölçekler için Sistemler

Dünya çapındaki kozmetik üreticileri, nanoemülsiyon, dispersiyon ve diğer formülasyonların üretiminde Microfluidization® teknolojisini kullanıyor. Microfluidics’in çok yönlü cihaz yelpazesi, laboratuvar ölçeğinden pilot ve endüstriyel üretim modellerine kadar çeşitlilik gösterir.

Microfluidizer® İşlemcilerin Kozmetik Endüstrisi için Faydaları

Günümüzün kozmetik ürünleri tüketicileri, benzersiz ürünler talep ettiği için kozmetik üreticileri rekabetçi kalabilmek adına yenilik yapmaları gerektiğini biliyorlar. Microfluidizer® teknolojisi, kozmetik üreticilerinin özgün, yenilikçi ve yüksek performanslı ürünler geliştirmesine yardımcı olur. Microfluidics’in kozmetik endüstrisi için sağladığı bazı faydalar aşağıdaki gibidir:

 • En yüksek kesme kuvveti (shear) ve etki
 • En küçük partikül boyutu ve en homojen partikül boyutu dağılımı
 • Viskoz malzemelerin yüksek enerjiyle karışımı
 • Aynı sistem ile birden fazla aktif iletim modu olanağı
 • Yüksek maliyetli malzeme miktarlarının azaltılması
 • Homojen dağılımın aktif bileşenlerin görünüm, his ve etkinliğini iyileştirmesi
 • Modern kozmetiklerin gerektirdiği aktif maddelerin fiziksel sunumunda deneyim

Kozmetik Ürünlerin Kalitesini İyileştirin

Tekstür ve görünüm kontrol edilebilir, renk derinliği, aralığı ve yoğunluğu ve koku enkapsülasyonu iyileştirilebilir.

Stabiliteyi Artırın

Kozmetik ürünlerin raf ömrünü uzatılabilir, vücuttaki belirli bölgelere tutarlı iletim ve faydaları iyileştirilir ve daha az hammaddeyle sürdürülebilir bir süreç yürüterek maliyetler azaltılır.

Microfluidizer® sistemleri, ister kozmetik ürünleri için kullanılan bileşenler, isterse son ürünlerin form, fonksiyon, görünüm ve daha birçok özelliğini tam olarak kontrol etmeye yardımcı olur. Bu sayede, rekabetin çok yüksek olduğu kozmetik ürünler pazarında önemli avantajlar sağlanır.

Kozmetik Uygulamaları

Bütün dünyada kozmetik ürünleri ve bileşenleri üreten en büyük markalardan bazıları, laboratuvarda ve sürekli üretim süreçlerinde Microfluidizer® işlemcilerine güveniyor. Bu üreticiler, ürün özelliklerini tam olarak kontrol etmenin yanı sıra değerli ve üst düzey inovasyonlar geliştirmek için nanometre ölçeğinde dağılım, yüksek kalitede enkapsülasyon ve verimli hücre parçalamadan yararlanıyor:

 • Vitamin, peptit, antioksidan ve daha birçok bileşiğin iletimi için lipozom ve emülsiyonlar
 • Kozmetikte kullanılan bitkisel hammaddeleri bitki hücrelerinden serbest bırakmak için hücre parçalanması
 • Kontrollü fayda sağlanması için polimerler dahil nanosüspansiyonlar
 • Kollajen işleme

Ürünün Kokusunun Kalitesini Arttırın

Microfluidics, dünyanın önde gelen parfümerilerin bazılarıyla birlikte çalışarak birinci sınıf ürünlerinin kalitesini solvent kullanmadan geliştirmelerine yardımcı oluyor. Homojenizatörlerin 100 nm civarında parçacık boyutlarına sahip emülsiyonları kolayca üretebildiğinden, yalnızca parfümün yarı saydamlığı iyileştirilmekle kalmaz, aynı koku etkisi için daha az aktif bileşene ihtiyaç duyulur ve böylece içerik maliyetinde verimli, ekonomik bir çözüm sağlanır.

Daha Uzun Ömürlü Losyon ve Kremler Geliştirin

Losyon ve kremlerle çalışan müşterilerimizi, losyon ve kremin istenen doku ve hissini elde etmek için hedef partikül boyutlarına ulaşmalarında son teknoloji çözümler sağlamaktayız. Diğer yandan ise nanoemülsiyonun daha kararlı olmasıdır, bu da bir yatak odası veya el çantası gibi daha zorlu sıcaklık aralığındaki ortamlarda bile özelliğiniz koruyabileceği anlamına gelir.

Ayrıca, parçacıkların nano boyuta işlenmesiyle daha az katkı maddesine ihtiyaç duyulurken, daha az kimyasal daha sağlıklı, çevre dostu bir ürün oluşturur.

 

Kaynak: https://www.microfluidics-mpt.com/industries/cosmetics?utm_campaign=2023%20Cosmetics&utm_content=252944780&utm_medium=social&utm_source=linkedin&hss_channel=lcp-76171https://www.microfluidics-mpt.com/industries/cosmetics /