INTEGRA çözümleri tanı test ve araştırmalarını nasıl hızlandırıyor?

COVID-19 krizi sırasında INTEGRA’nın likit transferi ürünleri portföyü, özellikle SARS-CoV-2 virüsü için test kapasitelerini hızlı bir şekilde artırma ihtiyacı içinde olan dünya çapındaki tanı laboratuvarlarında birçok moleküler tanılama iş akışında kullanılmaktadır.

Özellikle pandemi dönemlerinde, iş akışlarında üretkenliği artırmak ve sonuçların tekrarlanabilirliğini iyileştirmek için esnek çözümlere yönelik artan bir ihtiyaç vardır. INTEGRA çözümlerimiz bu konuda başarılı olmanıza yardımcı olmak için uygundur.

VOYAGER aralıkları ayarlanabilir elektronik pipetler, hasta numunelerinin laboratuvar formatları arasında aktarılması için idealdir ve nükleik asit ekstraksiyonu ve PCR testi öncesinde birden fazla numunenin aynı anda yeniden formatlanmasını sağlar. Daha fazla esneklik ve iş akışının tam olarak otomasyonu için, pipetler ASSIST PLUS Pipetleme Robotu’na monte edilebilir. Böylelikle rutin pipetleme işlemlerinizi düzene koyabilir ve iş akışınızı ölçeklendirebilirsiniz. Ek olarak, VIAFLO 96/384 Otomatik Pipetleme Robotu, verimliliği artırmak için mükemmel bir seçenektir. Aynı anda 96 veya 384 kuyucuğa tampon çözelti veya numune eklemenize olanak tanır.

İşte, bu araçların iş akışınız için mükemmel olmasının 10 nedeni:

1- Yüksek verim, düşük yatırım maliyeti

Pipetleme işlemlerinde yüksek bir verimlilik yakalamanın ancak yüksek bir yatırım maliyetiyle elde edilebileceğini varsayabilirsiniz, ancak INTEGRA pipetleme çözümlerimiz için bu geçerli değil. Büyük likit işleme platformlarına ihtiyaç duymadan üretkenliğinizi ve sonuçlarınızın tekrarlanabilirliğini uygun maliyetlerle artırabilirsiniz. Nasıl mı? VOYAGER pipetinin sizin için ne kadar uygun maliyetli olabileceğini görmek için yatırım getirisi (ROI) hesaplayıcımızı deneyin.

2- Kolay ölçek büyütme

INTEGRA cihazları, iş hacmi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Çok kanallı pipetlerinden birini ASSIST PLUS Pipetleme Robotu’yla tam otomasyona kolayca yükseltebilirsiniz. Bu, karmaşık bir sıvı işleme platformuna gerek kalmadan aynı sayıda personelle daha fazla numunenin işlenmesine olanak tanır. Ya da VIAFLO 96/384 ile 96 ve 384 numuneyi paralel olarak işleyebilirsiniz. Verimi daha da artırmak için, iş akışını paralel olarak çalışan çok sayıda uygun maliyetli iş istasyonunda gerçekleştirebilirsiniz.

3- Kolay kurulum

INTEGRA ürünlerinin kurulumu oldukça kolaydır. Cihazlar, kurulum süresini en aza indirmek için tamamen monte edilmiş olarak gönderilir. Kutudan çıkarıldıktan sonra 15 dakika içinde ilk kullanım için hazır hale getirilebilirler. Platformlar son derecede sezgisel olduğu için kullanıcılar sistemlerini kendileri kurup yapılandırabilir. COVID-19 salgını sırasında karantina kısıtlamaları altındayken çok yararlıdır.

4- Kompakt ve taşınabilir iş istasyonları

Tüm iş istasyonları, tehlikeli tanı numuneleriyle güvenli bir ortamda çalışmak için biyogüvenlik kabinlerine kolayca sığabilir. Ek olarak, küçük ayak izlerine sahip platformların kompakt yapısı, laboratuvarlar arasında taşınabilmelerini kolaylaştırarak, büyük ve hacimli cihazların yerine değerli laboratuvar alanının etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Özellikle COVID-19 testleri gibi acil projelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak oluşturulan yeni laboratuvarlar için alan kısıtlı olduğunda laboratuvar alanını verimli bir şekilde kullanmak büyük önem taşır.

5- Kullanıcı rehberliği

INTEGRA sistemlerinin kullanımı son derece sezgiseldir ve tüm platformlar arasında tek bir kullanıcı arayüzünü paylaşır. Bu, yeni ve mevcut kullanıcıların bilinmeyen iş akışları hakkında doğru ve hızlı bir şekilde eğitilmesine olanak tanır. Mümkün olduğunda, ekibimiz müşterilere uygulamalarını programlamaları için yardımcı olur, böylelikle platformu çalıştırıp işe başlamak çok kolaylaşır.

6- Stokta ve zamanında teslim

INTEGRA’nın iyi planlanmış tedarik zinciri lojistiği, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için üretimin hızlandırılmasına olanak tanır, böylece cihaz ve sistemler COVID-19 krizi gibi zorluklarda bile birkaç haftalık çok kısa teslim süreleriyle kullanılabilir.

7- Güvenilirlik

Numunelerin kontamine olması her laboratuvarın kabuslarından biridir. İşte bu nedenle INTEGRA GripTips Pipet Uçları, çok kanallı pipetlere aynı yükseklikte sıvı yüklemeyi garantileyen en güvenli uç bağlantısını sunan benzersiz, entegre bir sistem oluşturmak için INTEGRA pipetleme sistemleriyle birlikte tasarlanmıştır. GripTips pipet uçlarının kenarı Multi-Lob’ların üzerinden geçerek sıkıca takılırken, bir Shoulder ucun aşırı sıkılmasını önler. Böylece gevşek, sızıntı yapan veya düşen pipet uçları için endişelenmenize gerek kalmaz.

8- Kolay bakım ve servis

INTEGRA’nın kalibrasyon, onarım ve önleyici bakımı kapsayan servis ve bakım seçenekleri son derece güvenilirdir.  Deneyimli teknik ekibimiz, cihazlarınızın kullanım ömrü boyunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için bakım ve servis taleplerinizi en kısa sürede karşılar.

9- Bağımsız platformlar

Açık pipetleme platformları, farklı tedarikçilerden alınan kitlerin farklı iş akışları için kullanılmasını sağlar. Örneğin, bir ekstraksiyon protokolünün vakumlu filtrasyona mı yoksa manyetik boncuklara mı dayandığı önemli değildir. Bu, aynı zamanda laboratuvar malzemesi formatının değiştirilmesinin – örneğin 96’dan 384 kuyucuklu plakalara – kolayca yapılabileceği anlamına gelir. Bu esneklik, iş akışının kit eksikliği gibi sorunlar nedeniyle kesintiye uğramamasını sağlar.

10- Yaşam için sistemler

INTEGRA’nın esnek sistemleri, iş akışları arasında kullanılmadan bir köşede durmak yerine çok çeşitli laboratuvar görevlerinde kullanılabilir. INTEGRA ürün ailesi, farklı pipetlerin ve pipetleme kafalarının değiştirilebildiği, manuel, elektronik ve otomatik, tam esneklik sağlayan ve her uygulamayı daha kolay hale getiren çeşitli pipetleme çözümlerini içerir. Pipetleme ihtiyaçlarınıza hangi INTEGRA çözümünün uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.integra-biosciences.com/global/en/stories/10-reasons-why-integra-products-speed-diagnostic-testing-and-research